Huawei, Apple Watch 6′ ya rakip olacak yeni bir üst düzey akıllı...

Huawei, Apple Watch 6′ ya rakip olacak yeni bir üst düzey akıllı saat çıkarmayı planlıyor!


Huawei şirketi, Apple Watch 6 benzeri bir akıllı saat çıkarmayı planlıyor. Akıllı saat sektörü şimdilerde hiç olmadığı kadar parlak bir yöne doğru gidiyor. Özellikle de sağlık alanında doğan büyük ihtiyaç, bu tür cihazları daha cazip hale getiriyor. Huawei tarafından gelen sızıntılara göre şirket, dikkat çekebilecek bir model üretmek üzere. Bakalım firmanın bu konudaki planlarım neler.

Şirketin hedeflerini net olarak anlayabilmek için öncelikle, Apple tarafından çıkarılan akıllı saat modellerine bakmak gerekiyor. Watch 6 cihazı, günümüzün en çok beğenilen modelleri arasında yer alıyor ve Huawei bunu kendi envanterine eklemek istiyor. Rekabetin yoğun olduğu göz önüne alınırsa, şirketin çok daha gelişmiş özelliklere sahip bir akıllı saat üretmesi gerekiyor. AR-GE ekibi bununla ilgili kolları sıvadı ve yakın bir zamanda tasarımcıların da yardımıyla şık bir cihaz ortaya çıkarılabilir.

Huawei, Apple Watch 6 ile rekabet etmek istiyor

Çin merkezli teknoloji devi, ‘Huawei Mate Watch’ isimli bir ürünü düşünüyor. Böylece adeta gelenek haline gelen Mate serisi devam ettirilmek isteniyor. Bu, Huawei Mate 30 Pro akıllı telefon gibi şirketin üst düzey ürünlerini tanıtma fikri gibi görünüyor. Firma katlanabilir cihazlarını bile yine aynı isim ile piyasaya sürmüştü. Apple Watch 6 cihazının benzersiz tasarımı Huawei’nin yakın merceğinde. Elbette sadece bu şirket değil, aynı zamanda birçok kuruluş Apple firmasının akıllı saatlerini örnek alıyor.

Apple watch 6

Firmanın yeni üreteceği model ile ilgili çok önemli bir detaya daha değinmek gerekiyor. Huawei Mate Watch yeni bir üst düzey akıllı saat olacak. Huawei’nin Huawei Watch GT 2 gibi mevcut giyilebilir cihazları fiyat bakımından son derece uygundur. Her ne kadar son dönemlerde gerçekleşen kur artışı fiyatları zorlasa bile. Ancak şirketin Apple Watch 6 modeli ile birlikte daha üst seviyeye taşınması bekleniyor. Fiyat bakımından da premium olacağından hiç şüphemiz yok.

Instant On Ürün Ailesi Yeni Ürünler ile Genişliyor!

Sıra geldi bu akıllı saat modelinin kafalarda oluşturduğu soru işaretine. Bildiğiniz üzere; Huawei ve Google arasında gerçekleşen sürtüşme nedeniyle, şirket Google hizmetlerinden yararlanamıyor. Bu nedenle Huawei firmasının üçüncü taraf uygulamaları nasıl ekleyeceği henüz tam olarak bilinmiyor. Apple watch 6 modelinde bütün uygulamalar ve sağlık donanımları bulunuyor. Bakalım şirket bu konuda nasıl bir strateji izleyecek.


CEVAP VER