WhatsApp 2 Güvenlik Açığı Tespit Etti: Uygulama Hemen Güncellendi

WhatsApp Yeni Özelliği

WhatsApp 2 güvenlik açığı nedeniyle büyük bir güvenlik problemi yaşıyor. Hadi gelin hem bu güvenlik problemlerine hem de diğer detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan WhatsApp bu aralar zorlu bazı problemler ile karşı karşıya. Ortaya çıkan son detaylara baktığımızda şirketin kritik bazı güvenlik açıkları nedeniyle güncelleme yaptığını görüyoruz.

Birçok kişi tarafından kullanılan uygulamalar muhakkak kritik güvenlik açıkları ile karşı karşıya kalabiliyor. Hele ki WhatsApp gibi büyük platformlarda bu durumu daha net bir şekilde görebiliyoruz. Ne yazık ki Meta yeterli korumaya sahip değil.

WhatsApp 2 güvenlik açığı ile karşı karşıya

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda WhatsApp uygulamasında kritik bazı güvenlik açıklarının olduğunu görüyoruz. Bu güvenlik açıkları birçok kullanıcının verilerinin ele geçirilmesine neden olabilir. Aslına bakacak olursak Meta kullanıcı verilerini sadece kendisi kullanmak istiyor.

WhatsApp 2 güvenlik açığı

Yaşanan bu güvenlik açığı ne ilk ne de son. Uzun bir süreden beri şirketin başı bu tür problemler nedeniyle belada. Her ne kadar WhatsApp bu alanda gerekli önlemleri aldığını söylese bile yine de buna inanmak pek kolay değil. Neredeyse her gün farklı bir güvenlik açıyor ortaya çıkıyor. Üstelik tüm bu güvenlik açıkları kolay bir şekilde giderilemiyor.

WhatsApp yeni bir güncelleme yayınladı

Kritik güvenlik açığının tespit edilmesinden birkaç hafta sonra şirket yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile birlikte güvenlik açıklarının ortadan kaldırıldığı ifade ediliyor. Bilgisayar korsanlarının rahatlıkla sömürebileceği WhatsApp 2 güvenlik açığı artık yok.

Özellikle son dönemlerde Meta hisseleri bile önemli ölçüde düşmeye başladı. Mark Zuckerberg her geçen gün zarar ediyor. Bu tür güvenlik ihlalleri haberleri ise şirketin daha fazla zarar etmesine neden oluyor. Aynı zamanda hisse senetlerindeki düşüş sertleşiyor. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> WhatsApp Yeni Özelliklere Kavuşuyor: Kullanıcı Odaklı Yeni Gelişmeler

>> WhatsApp Yepyeni Özelliklerle Geliyor: İşte O Çok Konuşulan Özellikler