WhatsApp Artık Kişiye Özel Profil Fotoğrafı Gizlemeye İzin Verecek!

whatsapp

Yeni WhatsApp güncellemesi sayesinde profil fotoğrafı kişiye özel bir şekilde gizlenebilecek. İşte yeni özellik hakkında tüm detaylar.

Son zamanlarda W­hat­sApp tarafında yeni özelliklerin kullanıcıların karşısına çıktığını biliyoruz. Her yıl yeni özellikler ile karşımıza çıkan W­ha­t­sApp, en son yayınlanan köklü güncellemede, sesli mesaj tarafında yeni özellikler kullanıcıların karşısına sunulmuştu. Son güncelleme sayesinde, sesli mesajları dinlerken hızlandırmak mümkün hale geliyordu. Yeni güncelleme ise okunmamış mesajları filtreleyebileceğimiz bir özelliği içeriyor. Bu özelliğin, hem Android hem de iOS kullanıcıları için kullanılabilir olacağını belirtelim. Söz konusu özelliğin şu anlık Beta kullanıcıları için kullanılabilir olduğunu belirtmiştik. Wha­­tsApp’ın yeni sürümü ile gelecek olan diğer özellikler de belli oldu. Yeni özellik sayesinde, profil fotoğrafı, son görülme ve hakkında kısmını belirli kişilere özel gizleyebilmek mümkün hale gelecek. İşte tüm ayrıntılar.

WhatsApp Artık Kişiye Özel Profil Fotoğrafı Gizlemeye İzin Verecek!

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın iPhone ve Android modelleri için Beta sürümünde sunduğu yeni özelliği hakkında çoğu bilgiyi edinmiştik. Söz konusu sürüm ile ‘okunmamış mesajları filtrele’ özelliğinin geldiğini biliyoruz. Aynı zamanda bu Beta sürümü ile beraber, uzun süredir beklenen bir özellik daha geliyor.

Whats­App’ın resmî Twitter üzerinden paylaştığı gönderiye göre profil fotoğrafı, son görülme ve hakkında kısmını belirli kişilere özel gizleyebilmek mümkün hale geliyor. WhatsApp’ın gizlilik konusunda Telegram gibi rakiplerine göre biraz daha zayıf olduğunu biliyoruz. Her ne kadar uçtan uca şifreleme gibi özellikler ile karşımıza çıkmış olsa da, geçtiğimiz yıllarda kişisel verilerin işlenmesi konusunda kullanıcılara yaşattığı sorunlar nedeniyle güvenlik konusunda şüpheli yaklaşılan bir firma.

WhatsApp

Fakat Wh­­at­sApp sürekli getirdiği yeni özellikler ile güvenlik konusunda önemli adımlar atıyor. Yeni W­h­atsApp güncellemesi ile birlikte, bazı bilgilerini kişiye özel gizleyebilmeniz mümkün hale gelecek. Örneğin rehberimizde bulunan engellemek istemediğimiz bir kişiye, profil fotoğrafımızı, durumumuzu ve son görülmemizi gizlemek mümkün hale gelecek. Kişiye özel son görülme gizleme özelliğin uzun süredir beklenen bir özellik olduğunu biliyoruz. Sonunda bu özelliğin gelmesi ile birlikte kullanıcılar derin bir nefes alacaktır.

İlgili Haberler

>> Beklenen WhatsApp Güncellemesi Yakında Geliyor!

>> Poco C40 Geliyor: Türkiye’de Yok Satar!