Beklenen WhatsApp Güncellemesi Yakında Geliyor!

WhatsApp çevrimiçi gizleme

Uzun süredir beklenen WhatsApp güncellemesi yakında geliyor. İşte hem iOS ve de Andorid kullanıcıları ilgilendiren o özellik.

Son zamanlarda WhatsApp tarafında yeni özelliklerin kullanıcıların karşısına çıktığını biliyoruz. Her yıl yeni özellikler ile karşımıza çıkan WhatsApp, en son yayınlanan köklü güncellemede, sesli mesaj tarafında yeni özellikler kullanıcıların karşısına sunulmuştu. Son güncelleme sayesinde, sesli mesajları dinlerken hızlandırmak mümkün hale geliyordu. Yeni güncelleme ise okunmamış mesajları filtreleyebileceğimiz bir özelliği içeriyor. Bu özelliğin, hem Android hem de iOS kullanıcıları için kullanılabilir olacağını belirtelim. Tabii ki şu anlık Beta çalışmaları yapılıyor. Fakat WhatsApp’ın bu özellik için işlemleri hızlandırdığını ve en kısa sürede kullanıcılara sunacağını belirtelim. İşte yeni özellik.

Beklenen WhatsApp Güncellemesi Yakında Geliyor!

Eğer çok yoğun bir konuşma temposuna sahipseniz, mesaj attığınız ve mesaj aldığını kişi sayısı çoksa, yeni güncellemenin tam da sizin için olduğunu söyleyebiliriz. Sohbet karmaşasından bunaldıysanız ve bu sohbetleri biz düzene oturtmak istiyorsanız, yeni WhatsApp güncellemesi sayesinde bu mümkün hale gelecek.

İlk olarak WhatsApp Beta kullanıcıları için kullanılabilir hale gelecek yeni özellik, ‘Okunmamış’ mesajları filtrelemeyi amaçlıyor. Bu özellik sayesinde, WhatsApp sohbetler ekranınızda okumadığınız mesajlar, ana sohbet ekranının her tarafına yayılmışsa, bu mesajları tek bir yere toplamak mümkün hale gelecek. Örneğin 1 hafta öncesine ait olan okunmamış mesajınız varsa, ‘Okunmamış mesajları filtrele’ özelliği açtığınız takdirde, henüz sohbetine girmediğiniz mesajlar en üstte kalacak. Veya bu mesajları okumak istemiyorsanız, en alta da indirebileceksiniz.

WhatsApp Güncellemesi

Söz konusu özelliğin ilk olarak Beta kullanıcıları için kullanılabilir hale geldiğini belirtelim. Hatta iPhone modelleri için WhatsApp TestFlight beta test kullanıcılarına da sunulan bir özellik olduğunu da ekleyelim. Geçtiğimiz hafta da bu özellik, Android için WhatsApp Beta 2.22.13.14 sürümü ile gelmişti. Bununla beraber masaüstü ve MacOS kullanıcıları da bu özelliği WhatsApp masaüstü uygulamasından test ediyor.

Önümüzdeki günlerde bu özelliğin tüm kullanıcılar için kullanılabilir olacağı tarihe ilişkin yeni ayrıntılar belli olacaktır. Fakat tahminlerimiz, önümüzdeki ayları gösteriyor. Yeni WhatsApp güncellemesi hakkında daha fazla detaydan haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Telefonlarını Hızlandırmak Tahmin Ettiğinizden Daha Kolay

>> 6000 TL Altı Akıllı Telefonlar: Bu Fiyata Başka Telefon Yok