WhatsApp Birden Fazla Cihaz Desteği Vermeye Başlıyor

WhatsApp herkese para

WhatsApp yaptığı açıklamayla artık hesabınızı birden fazla cihaz ile kullanabileceğinizi söyledi. Kısacası yapılan açıklamada dört cihaza kadar hatta iPad desteğinin mümkün olacağı ihtimali belirdi. 

WhatsApp, uzun süredir söylentileri dolaşan memnun edici bir gelişmeyi doğruladı. Sonuçta ortaya çıktı ki çoklu cihaz desteği önümüzdeki aylarda herkese açık betaya giriyor. Bununla birlikte, kullanıcıların hesaplarına dört cihazdan erişmesi mümkün hale gelecek. Ayrıca “bir kez görüntüle ve “kaybolan mod” gibi özellikler de resmi duyuru ile ortaya çıktı. Haber, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve WhatsApp başkanı Will Cathcart ile gerçekleşen bir röportajda geldi.

Ayrıca, Cathcart, WhatsApp’ın geliştirilmekte olan bir iPad uygulaması olduğu bilgisini doğrulamadı. Lakin, çoklu cihaz desteğinin WhatsApp’ı iPad’de bir olasılık haline getireceğini söyledi. Böylece çok uzun süredir beklenen iPad uygulamasının artık ufukta olabileceğini söylemeliyiz.

Birden fazla cihaz desteği beraberinde WhatsApp daha fazlasını planlıyor

Zuckerberg yaptığı açıklamada çoklu cihaz desteği yanında WhatsApp’a gelecek diğer özelliklere de değindi. Bu özelliklerden ilki ise bir içeriğin yalnızca bir kez görüntülenmesine izin veriyor. Bu tek görüntüleme sunan gönderilerin adı ise “bir kez görüntüle” olarak ifade ediliyor. Hizmet ayrıca, şu anda mesajların belirli bir süre sonra silinmesine izin veren kaybolan mesajlar özelliğini de genişletiyor. Gelecekte, yeni bir “kaybolma modu” tüm sohbet dizilerinde kaybolan mesajları açmanıza izin verecek.

Bu onaylama yanında Facebook CEO’su çoklu cihaz desteği ile uçtan uca şifrelemeden ödün verilmeyeceğini söyledi. Zuckerberg açıklamasında “Hala uçtan uca şifreli olacak” ifadesine yer verdi ve şunları söyledi:

“Telefonunuzun pili bitse bile tüm mesajlarınızın ve içeriğinizin cihazlar arasında düzgün bir şekilde senkronize edilmesini sağlamak büyük bir teknik zorluktu. Ancak, bunu çözdük ve yakında çıkarmayı dört gözle bekliyoruz!”

WhatsApp, “bir kez görüntüle” ve “kaybolan mod” özelliklerinin ne zaman kullanıma sunulacağını doğrulamadı. Ne var ki, Cathcart, çoklu cihaz desteğinin “önümüzdeki bir veya iki ay içinde” genel betaya gireceğini söyledi.

çoklu cihaz desteğinin yanı sıra bir başka önemli özellik daha bu sayede haberlere konu oldu. WhatsApp’ın nihayet kullanıcıların sohbet geçmişlerini iOS ve Android cihazlar arasında aktarmalarına izin verebilecek yeni bir şifre korumalı şifreli sohbet yedekleme özelliği üzerinde çalıştığı bildirildi. Uygulamaya, QR kodları aracılığı ile kişi ekleme özelliğinin de bu süreçte geleceği de ortaya çıkan bilgiler arasında.

Diğer haberler:

>> Teknoloji Bağımlılığı Rekor Seviyelere Ulaştı: Yeşilay Başvurulara Yetişemiyor

>> Çocuklarda Akıllı Telefon Kullanım Yaşı Kaç Olmalı Uzmanlar Uyarmaya Devam Ediyor