WhatsApp Çöktü! Peki Ama Neden?

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bugün büyük bir kesinti yaşadı. Milyarlarca kişinin kullandığı servise bugün yaklaşık 2 saat boyunca erişim sağlanamadı. Peki ama neden WhatsApp çöktü? Bu tarafta bir bilgilendirme yapılmadı, ama sorunların giderildiğine dair açıklama geldi.

WhatsApp, gerek iş gerekse de gündelik hayatta iletişim için sıklıkla kullanılan bir platform. İster yazılı, ister sesli, isterseniz de görüntülü sohbetler gerçekleştirebilirsiniz. Hatta son dönemde yapılan güncellemeler, grup sohbetlerine daha fazla önem gösterildiğini de ortaya çıkardı. Peki hiç hesapta yokken bu bağlantı sorunları da nereden çıktı? Bugün, WhatsApp çöktü, hem de dünya çapında ve yaklaşık 2 saat boyunca da kullanılamadı.

WhatsApp Çöktü! Peki Ama Neden?

WhatsApp çöktü, pek çok noktada iletişim durdu

WhatsApp çöktü haberi, hem yerli hem de yabancı basında da yer bulan bir gelişme oldu. Yaklaşık 2 saatlik kesinti, geçtiğimiz sene yaşanan kesintiden bu yana en büyük kesinti olarak kayıtlara geçmiş oldu.

Pek çok kullanıcı, bu kesinti sürecinde telefonlarında “Bağlanıyor”, PC’lerinde de “Bilgisayarınızın aktif bir internet bağlantısına sahip olduğundan emin olun” ibareleriyle karşılaştı. Tahmin edileceği üzere de kolay kolay sağlıklı bir bağlantı gerçekleştirilemedi.

Konu hakkında The Verge sitesine kısa bir bilgilendirme yapan bir Meta sözcüsü, şunları söyledi:

“İnsanların bugün WhatsApp üzerinden mesaj göndermede, iletişim kurmakta zorluklar yaşadığını biliyoruz. Şu an sorunu düzeltmiş bulunuyoruz ve yaşattığımız sıkıntıdan dolayı özür diliyoruz.”

Hatırlarsanız geçtiğimiz sene de ciddi bir bağlantı sorunu yaşanmıştı ve bu zorlu süreçte etkilenen platformlar arasında Facebook ve Instagram da vardı. Milyarlarca kullanıcı, yaklaşık 6 saat boyunca platformlara bağlanamamıştı. Yetkililer, kesintinin router’lardaki yapılandırma değişiklikleri sebebiyle yaşandığını ifade etmişti.

WhatsApp’ta arama bağlantısı nasıl oluşturulur?

WhatsApp için yeni bir güncelleme yayınlandı. Artık uygulama üzerinde arama bağlantısı oluşturarak bu bağlantıyı listenizdeki istediğiniz kişilere gönderebilirsiniz. Evet, aynı anda ister bir kişiyle, isterseniz de birden fazla kişiyle görüntülü ya da sesli olarak görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz.

1. Akıllı telefon ya da akıllı tabletinizde önce WhatsApp uygulamasını açın.
2. Sağ üst köşede, Aramalar başlığına tıklayın.
3. Burada, arama bağlantısı oluştur ibaresini göreceksiniz.

Bağlantıyı oluştururken sesli ya da görüntülü seçeneğini işaretleyebilir, sonrasında da istediğiniz arkadaşlarınıza linki gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler: