WhatsApp Fotoğraf Kalite Ayarı Nasıl Yapılır?

WhatsApp‘ta fotoğraf paylaşıyor, ama gönderilen fotoğrafın kalitesiyle telefonunuzdaki orijinal dosyanın kalitesinin aynı olmamasından mı şikayet ediyorsunuz? Belki de çözüm, sandığınızdan çok daha basittir?

WhatsApp, dünyanın en popüler mesajlaşma platformu. İster özel görüşmeleriniz, isterseniz de toplantılarınız için bu platformu ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Hem yazılı hem sesli hem de görüntülü sohbet imkânları var. Tabii dosya ve fotoğraf paylaşımları da yapabilirsiniz. Peki fotoğraf paylaşırken kalite ayarlanabilir mi derseniz, cevabımız evet.

Çoğu kullanıcı, WhatsApp üzerinden paylaşılan fotoğrafların kalitesinden memnun kalmıyor. Peki burada sorun, sizin uygulama üzerinde yaptığınız ya yapmayı atladığınız bir seçim olabilir mi?

WhatsApp fotoğraf paylaşım kalitesini yükseltmek oldukça kolay…

1. WhatsApp uygulamasını açın.

2. Sağ üst köşedeki 3 nokta ibaresine dokunun ve “Ayarlar” başlığını seçin.

3. “Depolama ve Veriler” başlığına tıklayın. En altta, “Fotoğraf Yükleme Kalitesi” ibaresini göreceksiniz, ona dokunun.

4. Karşınıza çıkan ekranda, üç farklı seçenekle karşılaşacaksınız:

– Otomatik (Önerilir)
– En yüksek kalite
– Veri tasarrufu.

En yüksek kalite seçeneğini işaretlerseniz, paylaşımlarınız olabildiğince iyi kaliteyle karşı tarafa ulaşacaktır. Yani WhatsApp fotoğraf paylaşım kalitesi en iyi düzeyde olacaktır. Veri tasarrufunu seçtiğinizde ise, internet kotanızı düşünerek olabilecek en uygun boyutta, haliyle biraz da kalite düşüşüyle fotoğraf paylaşımları mümkün olacaktır.

WhatsApp Fotoğraf Kalite Ayarı Nasıl Yapılır?

Not: Fotoğraf paylaşım kalitesinden önce, seçtiğiniz fotoğrafın yüksek çözünürlüklü ve net detaylara sahip olması da önemli. WhatsApp, detayları düşük bir fotoğrafa görüntü iyileştirmesi yapamaz. Bunu da ufak bir not olarak sizlerle paylaşalım.

Otomatik indirme özelliğini kapatırsanız internet kotanızı daha tasarruflu kullanabilirsiniz

Bir diğer önemli konu ise, size gönderilen fotoğraf, video ve ses dosyalarının otomatik indirilip indirilmemesi… Eğer otomatik seçeneğini işaretlerseniz, size gönderilen her dosya otomatikman telefonunuza ya da tabletinize indirilecektir. Bu da internet kotanızı olumsuz anlamda etkileyebilir ve kısa sürede daha kabarık faturalarla karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple, isterseniz bu özelliği kapatabilir, isterseniz de sadece Wi-Fi ağına özel olarak ayarlayabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Elon Musk’tan Twitter Çalışanlarına Yeni Talimat! Artık Evden Yasak