WhatsApp Grup Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılacak? İşte Detaylar!


WhatsApp grup görüntülü görüşme konusunda yeni bir adım daha attı. Artık küçük grup görüşmeleri için Zoom’a ihtiyacınız olmayabilir.

.

Arkadaşlarınızla video görüşmesi yapmak için yeni bir yola mı ihtiyacınız var? WhatsApp grup görüntülü görüşme kullanıcı sınırını dört ila sekiz kişiye çıkarıyor ve bu da onu büyük grup sohbetleri için Zoom ve Skype gibi hizmetlere daha uygun bir alternatif haline getiriyor.

WhatsApp iOS ve Android versiyonları tek bir video veya ses çağrısını sekiz kullanıcıya kadar izin veren beta sürümünü yayınladı. Bununla birlikte, tüm kullanıcıların aynı sürümde olması gerekiyor, bu nedenle tüm arkadaşlarınızı beta sürümünü indirmeleri için ikna etmeniz veya yakın gelecekte normal WhatsApp grup görüntülü görüşme özelliğinin normal uygulamaya verilmesini beklemeniz gerekiyor.

WhatsApp Grup Görüntülü Görüşme Artık 8 Kişiye Çıkabiliyor

Bu yeni özelliği kullanmak istiyorsanız, siz ve bağlantı yapacağınız tüm katılımcıların iOS uygulamasının beta sürümü 2.20.50.25 (TestFlight’tan edinilebilir) ve veya Android için beta sürümü 2.20.133’e ihtiyacınız var. Ardından çağrılar sekmesine gidip istediğiniz katılımcıları seçerek veya sekiz veya daha az kişiden oluşan grup sohbetinde çağrı düğmesine basarak bir çağrı başlatabilirsiniz.

Bir video görüşmesindeki potansiyel kullanıcıların sayısını ikiye katlamak bir iyileşme olsa da, diğer popüler video görüşmesi hizmetlerine kıyasla çok fazla bir fark yaratacağını düşünmüyorum. Skype, aynı görüşmede en fazla 50 kullanıcı sunuyor; Google Hangouts ve Zoom , hizmetlerinin ücretli sürümünü kullanırsanız 250 kişiye kadar izin veriyor.

İş aramalarının WhatsApp’a taşıma olasılığı çok yakın değil. Ancak, daha büyük aileler veya arkadaş gruplarıyla yapılan kişisel görüşmeler için, uygulamanın kararlı sürümün yayınlandığında bu üst sınır büyük bir fayda sağlayacak görüşündeyim.

Tabii ki birçok kişi WhatsApp grup görüntülü görüşme özelliğini deneyecek ve önümüzdeki günlerde bu sonuçları paylaşacaklar. Eğer paylaşılan deneyimler iyi ise yakın zamanda normal sürümde bu özelliğin eklendiğini göreceğiz. Fakat kullanıcılar sorunlar yaşarsa beta sürümlerinde güncellemeler yapılarak yola devam edilecek ve normal sürüme geçiş biraz daha bekleyecek.

Peki sizlerin görüşü nedir? WhatsApp ‘ı ne için kullanıyorsunuz? WhatsApp grup görüntülü görüşme sayısı 8’e çıktığında kullanır mısınız? WhatsApp grup görüntülü görüşme konusunda yeni bir adım daha attı. Artık küçük grup görüşmeleri için Zoom'a ihtiyacınız olmayabilir.

1 Milyon Yazılımcı Projesi başvurusu nasıl yapılır?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here