WhatsApp Web uygulaması üzerinden görüntülü görüşme yapılabilecek, nasıl mı?

WhatsApp Web Ve Masaüstü Sürümünde Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılıyor?

WhatsApp Web için masaüstü PC ve dizüstü PC’lerde kullanılabilmek üzere sesli ve görüntülü arama özelliği duyuruldu.

.

WhatsApp Web versiyonunda daha önce sesli ve görüntülü arama özelliği yoktu. “Neden şimdi geliyor?” diye merak ediyorsanız, cevap verelim: İçinde olduğumuz Kovid süreci, evden çalışmaları artırdı ve firmalar da iletişim için Zoom ve Skype gibi platformlara daha fazla önem vermeye başladı. WhatsApp de bunun farkına vardı ve çözüm odaklı adımlar atmaya başladı.

Pek çok şirket, toplantılarını internet üzerinden gerçekleştirmeye başladı. Zoom, Face Time ve Skype gibi önemli oyuncular var. Şimdi onlara WhatsApp Web de katılıyor

Firmadan yapılan açıklamada, salgın sürecinde kişilerin sesli ve görüntülü görüşme yapma ihtiyaçlarında ciddi artışların yaşandığı belirtilerek, bu yönde yeni adımların atılmasının kaçınılmaz olduğu belirtildi.

WhatsApp Web uygulaması üzerinden görüntülü görüşme yapılabilecek, nasıl mı?İster masaüstü PC’nizde kullanıyor olun, isterseniz de dizüstü PC’nizde. Hatta ekran konumlandırması da dikey ya da yatay olabilir. WhatsApp’in web versiyonu, tüm bu detaylara ayak uydurarak sesli ve görüntülü görüşmelere destek vermeye başlıyor.

Henüz grup görüşmelerine destek verilmediğini belirtelim. Yine de, geliştirici ekibin bu yönde çalışmaları var. Yakın zamanda grup halinde sesli ve görüntülü görüşme seçeneklerinin de sunulacağını söyleyelim.

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

WhatsApp Web’i daha önce kullanmadıysanız endişe etmeyin. Önce, akıllı telefonunuzdaki uygulamayı açın ve sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine tıklayın. “WhatsApp Web” ibaresini seçin.

Bilgisayarınızdan https://web.whatsapp.com/ adresine girin ve telefonunuzla QR kodunu okutun. Artık kullanıma hazırsınız. Mesaj gönderip alabilir, mesajlarla ilgili bildirimler alabilirsiniz. Sesli ve görüntülü arama özelliğini de aktif olduğunda kullanabileceksiniz. Tabii PC’nizde kamera ve mikrofonunuz da olmalı.

WhatsApp, 2020 Yılbaşı döneminde 1,4 milyar insanın sevdikleriyle sesli ya da görüntülü konuşmak için tercih ettiği uygulama olmuş ve rekora imza atmıştı.

Uygulama, 2009 yılından beri hayatımızda. Bir süre önce Türkiye’deki gizlilik politikalarında yapılan düzenlemeler sebebiyle “güvenlik kaygılarına” yol açmıştı. Bu da tepki oklarını üzerine çekmişti. Firma, bunun işletmeler ve kullanıcılar arasındaki ilişki için önemli olduğunu vurgulamıştı.

>> Yılın En İyi Otomobili Yarışmasında Kazanan Bakın Kim Oldu


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here