SpaceX Starlink İçin 60 Uydu Daha Gönderdi: Yakında İnternet Sağlayacak

SpaceX vs Blue Origin

Dünyanın en büyük uzay şirketleri içerisinde yer alan SpaceX, Starlink için 60 uydu gönderdi. Böylece bütün dünyanın internete kavuşmasına çok az bir zaman kaldı.

.

Elon Musk tarafından kurulan ve büyük başarılar kazanan SpaceX şirketi her geçen gün biraz daha büyüyor. Firmanın en büyük amaçlarından birisi de hiç şüphesiz internet sağlayabilmek. Dünyanın tamamına internet ulaştırmak isteyen şirket durmadan çalışmaya devam ediyor.

Bugün gelen son detaylara göre 60 uydu daha uzaya gönderildi. Bu uydular Falcon 9 roketi ile birlikte karanlık uzaya ulaştı. Böylece Starlink projesi bir adım daha gerçek olmaya yaklaştı. Bu uyduların internet konusunda önemli bir destek sunması bekleniyor.

SpaceX Starlink için 60 uydu fırlattı

SpaceX hem Ay hem de Mars için önemli planlara sahip. Buralarda koloni kurmak isteyen şirket roketlerini sürekli güçlendiriyor. Böylece hem Dünya’ya iniş yaparken hem de Ay yüzeyine giderken büyük kolaylık sağlanacak. Ayrıca Mars gezegeni ile ilgili de çalışmalar devam ediyor.

SpaceX Starlink için 60

Her ne kadar falcon 9 roketleri önemli bir teknoloji sunsa bile yine de pek yeterli değil. Bunun farkında olan firma yeni bir roket geliştiriyor. Bu roket tek seferde 400 tane uydu taşıma kapasitesine sahip. Böylece kolay bir şekilde uzaya ağır yükler götürülebilecek. Şimdi ile kıyaslandığında 7 kat fazla uydu götürme ihtimali var.

SpaceX tüm ihtimalleri düşünüyor

Bu şirketi özel kılan durumlardan birisi de neredeyse her faktörü hesaba katması ile ilgili. Normal şartlarda herhangi bir şirketin Sadece A ve B planları olur. Ancak bu firma neredeyse her koşul için farklı bir proje ve plan yapıyor. Böylece başarıya ulaşma konusunda daha iyi bir performans sergiliyorlar. Bu yeni roketler ise şirketin C planı olarak biliniyor.

Starship olarak bilinen roketler sayesinde birçok proje daha kısa sürede bitecek. Elon Musk ve ekibi bu durumun farkında olduğu için yeni projeye çok önem veriyor. Peki sizce SpaceX şirketi internet alanında başarılı olabilecek mi?

İlgili Haberler:

>> Sağlık Bakanlığı Mutant Virüs Hakkında Uyardı: “Tehlikesini Bilmiyoruz”

>> Kripto Paralar Yeniden Yükseliyor (1 – 7 Mart) Bu Hafta Yükselmeye Devam Edecek Mi?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here