WhatsApp Yapay Zeka İle Yapabilecekleriniz Bitmeyecek!

WhatsApp Yapay Zeka

WhatsApp yapay zeka güncellemesi ile yapabileceklerinizin sınırı olmayacak. İşte ilk olarak Beta kullanıcıları test edilecek olan yeni özellik hakkında tüm detaylar.

WhatsApp, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve iletişimi daha verimli hale getirmek amacıyla yapay zekayı platformuna entegre etmeye devam ediyor. Meta Connect 2023 etkinliğinde yapılan heyecan verici bir duyuru ile WhatsApp, beta test aşamasında olan yapay zeka destekli sohbet robotu özelliğini tanıttı. Bu adım, WhatsApp’ın uygulama içinde kullanıcılarının daha hızlı ve etkileşimli bir şekilde iletişim kurmalarını sağlama hedefini güçlendiriyor. En son WhatsApp güncellemesi (sürüm 2.23.24.26) Google Play Beta Programı aracılığıyla sunuldu ve Sohbetler sekmesinde kullanıcıların dikkatini çekebilecek yeni bir kısayol içeriyor.

WhatsApp Yapay Zeka İle Yapabilecekleriniz Bitmeyecek!

Bu kısayol, WhatsApp yapay zeka destekli sohbetlere kolay erişim sağlamak için tasarlanmış ve kullanıcıların kişi listesinde gezinme ihtiyacını ortadan kaldırarak iletişimi daha hızlı bir hale getiriyor. WhatsApp’ın bu yeni özelliği, kullanıcıların uygulama içinde yapay zeka destekli görüşmelere hızlı bir geçiş yapmalarını sağlarken, aynı zamanda zamandan ve çabadan tasarruf etmelerini amaçlıyor. Şu anda belirli bir beta test kullanıcısı grubu tarafından denenen bu özelliğin, yakın gelecekte daha geniş bir kullanıcı kitlesine sunulması planlanıyor.

WhatsApp Yapay Zeka

Bu gelişmenin yanı sıra, WhatsApp, kilitli sohbetlere erişim için gizli bir kod ve kullanıcıların iş ve kişisel iletişimlerini daha iyi ayırmalarına yardımcı olacak ayrı bir profil seçeneği gibi diğer beta özellikleri üzerinde de çalışıyor. Bu güncellemeler, WhatsApp’ın gelecekte daha kullanıcı dostu ve işlevsel bir uygulama olma yolundaki kararlılığını gösteriyor.

WhatsApp yapay zeka özelliğin biraz geç geldiğini söyleyebiliriz. Tabii ki sunacağı işleve göre değişir fakat Snapchat, halihazırda bu özelliği aylar öncesinde tüm kullanıcılarına sunmuştu. Ve büyük bir heyecan uyandırmıştı. Fakat WhatsApp eğer Chat GPT benzeri bir yapay zeka gibi bir performans sunarsa çok da ilgi görmeyebiliriz. Çünkü 1 milyardan fazla kullanıcısı olan bir programın, yapay zeka popüler olduktan aylar sonra sohbet edilebilecek bir yapay zeka robotu getirmesi, kullanıcılar tarafından pek ilgi görmemesindeki ne büyük etken olacaktır.

İlgili Haberler

>> Sosyal Medyada Viral Olan iPhone Batarya Hilesi Nedir? Ne Değildir?