Whatsapp’ta, sohbeti sonsuza kadar sessize al özelliği yayınlandı!

whatsapp sessize al
Google News Abone Ol

Whatsapp, uzun süredir test aşamasında olduğu, sohbeti sonsuza kadar sessize al özelliğini tüm kullanıcılarına sundu. İşte detaylar. 

Whatsapp’ın, sonsuza kadar sessize al özelliği bir süredir Whatsapp beta kullanıcıları tarafından test edilmekteydi. Bununla beraber ‘’depolama alanını yönet’’ özelliği de beta sürümünde kullanıcılara sunuluyorduWhatsapp tarafından sonsuza kadar sessize al özelliği tüm kullanıcılara sunuldu. Fakat depolama alanını yönet özelliğine baktığımızda ise hala beta sürümünde test edildiğini, tüm kullanıcılara henüz sunulmadığını görmekteyiz. Kullanıcılar tarafından merakla beklenen ”depolama alanını yönet” özelliğinin ne zaman tüm kullanılara yayınlanacağı ise henüz belli değil. 

Whatsapp’ta sohbeti sonsuza kadar sessize al özelliği nasıl kullanılır 

Bildiğiniz üzere Whatsapp’ta bir kişiyi veya bir grubu sessize almak istediğinizde, 8 saat, 1 hafta ve 1 yıl olmak üzere 3 adet sessize alma seçeneği çıkmaktaydı. Whatsapp’ın ilk önce beta sürümünde yayınladığı ve an itibarıyla tüm kullanıcılarına sunduğu özellik sayesinde, bu 3 adet seçeneğin altında dördüncü seçenek olan ”her zaman’’ seçeneğini göreceğiz. Bu özellik sayesinde Whatsapp üzerinde sessize almak istediğimiz kişi veya grubun sesi, yalnızca 8 saat, 1 hafta ve 1 yıl ile sınırlı kalmayacak. ”Her zaman’’ seçeneği sayesinde biz bir kişi veya grubu tekrar sesliye alana kadar sessizde kalmaya devam edecek. 

WhatsApp sessize al

Whatsapp’ın son­suza kadar sessize al özelliğini kullanmak için iki yöntem bulunuyor. Birinci yöntem, sohbetler ekranındayken sessize almak istediğimiz kişi veya grubun üzerine basılı tutarak sağ üstteki sessize al simgesine tıklıyoruz. Ardından 8 saat, 1 hafta ve 1 yıl seçeneğinin altında bulunan ‘’her zaman’’ seçeneğini aktif ediyoruz. İkinci yöntem ise, sessize almak istediğimiz kişi veya grubun sohbetini açtıktan sonra, sağ üst köşedeki üç nokta simgesine tıklayarak ”bildirimleri sessize al’’ seçeneğini açıyoruz. Ardından ilk yöntemdeki ekran karşımıza çıkıyor ve ”her zaman’’ seçeneğini aktif ederek, biz tekrar o sohbetin sesini açana kadar sessizde kalmasını sağlıyoruz. 

İlgili Haberler

>> HP, Hibrit Çalışma Ortamları için PC İnovasyonlarını Duyurdu

>> Dijital vatandaş olmanın 5 basit kuralı


CEVAP VER