Windows 10 KB4559309 güncellemesi PC’leri yavaşlatıyor mu?

Windows 10 KB4559309 güncellemesi PC’leri yavaşlatıyor mu?

Windows kodları sızdırıldı
Google News Abone Ol

Windows 10 KB4559309 güncellemesi hakkında Microsoft cephesinden açıklama geldi. Bu güncelleme PC’leri maalesef ki yavaşlatıyor.

Microsoft, geçtiğimiz günlerde 2004 güncellemesinde yaşanan sorunları çözmek için Windows 10 KB4559309 güncellemesini yayınlamıştı. Bu güncelleme ile bazı sorunları çözen Microsoft, maalesef ki yeni sorunların ortaya çıkmasına neden olmuştu. Hem de ortaya çıkan bu sorun, Windows PC sahiplerini oldukça kızdıracak türdendi. Çünkü bu güncellemeyi yükleyenler PC’lerinde gözle görünür bir şekilde yavaşlama yaşadıklarından şikayetçi olmaya başlamıştı.

Reddit ve Microsoft‘un forumlarında dile getirilen bu sorun hakkında bugün yazılım devinden ilk açıklama geldi. Microsoft cephesi yaptığı açıklama ile son yayınladıkları güncellemenin PC’leri yavaşlattığını kabul etti. Bu sorun için çalışmalarına devam ettiğini belirten Microsoft, kullanıcılardan güncellemeyi kaldırabileceklerini de belirtiyor.

Sistem geri yükleme ile güncelleme kaldırmak mümkün!

Sistem geri yükleme açıksa son yüklenen güncellemeyi kaldırıp PC’nizi eski verimliliğinde kullanmaya devam edebilirsiniz. Performans sorunları arasında; oyunlarda agresif ve düzensiz olarak FPS düşmesi, web sitelerinin geç yüklenmesi ve hatta PC’nin daha geç açılması gibi sorunlar yer alıyor.

Otomatik olarak yüklenen bu güncellemeyi eğer fark etmen yüklediyseniz ve PC’nizde anormal bir şekilde yavaşlama hissediyorsanız, sistem geri yükleme ile güncellemeyi kaldırabilirsiniz.

Windows 10 KB4559309

İşletim sistemlerini güncel tutmak güvenlik ve yenilik açısından her zaman mantıklı bir seçim olmuştur. Ancak bu tip performans sorunlarından dolayı güncellemeyi kaldırmanız tavsiye edilebiliyor. Geçtiğimiz yıllarda Intel işlemcilerdeki Spectre güvenlik açığı için güncellemeler yayınlanmış ve yüzde 30’a varan performans kayıpları yaşanmıştı. Ancak geliştiriciler bu süreçte sıkı çalışarak performans sorunlarını kısa süre içerisinde gidermişti.

Microsoft da muhtemelen performans sorunu yaşatan bu güncellemesi için Ağustos ayı içerisinde yeni bir güncelleme yayınlayıp sorunları çözecektir. Yeni güncelleme yayınlandığında aşağıdaki adımları izleyerek Windows 10’u güncelleyebilirsiniz.

Başlangıç  düğmesini seçip Ayarlar  > Güncelleştirme ve Güvenlik  > Windows Update bölümüne gidin. Buradan güncellemeler direkt olarak denetlenip yüklenmeye başlanacaktır.

İlgili Haberler

>> Windows 7 Zoom Hatası Güvenlik Açığı Oluşturdu!

>> Windows 10 Siber Saldırılar Konusunda Çok Zayıf: Uzmanlar Uyardı

>> Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi bazı Lenovo dizüstü bilgisayarlar için büyük sorunlara neden oluyor


CEVAP VER