Uygun Fiyatlı Xiaomi Mercek Altında! Xiaomi 11 Lite 5G ödenecek bedele değecek bir telefon mu?

Xiaomi 11 Lite 5G NE, yani New Edition, firmanın kısa süre önce görücüye çıkardığı Xiaomi 11 ailesinin en uygun fiyatlı modeli olarak ön plana çıkıyor. Aynı zamanda cihaz, serinin en ince ve hafif ürünü. Yalnızca 6.8 mm kalınlıkta ve 158 gram ağırlıkta.

Xiaomi 11 Lite 5G’yi çoğu zaman tek elde, uzun süreler rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. İnce ve hafif yapısı itibarıyla, 11 Lite 5G’nin şu an pazarda bulunan pek çok rakibine kıyasla da daha önde olduğunu söyleyebilirim. Xiaomi, bu modelinde de kullanıcılara birden fazla renk seçeneği sunuyor. İnci Siyahı, Deniz Mavisi, Mercan Pembesi ve Kar Beyazı olmak üzere 5 farklı renk seçeneği var. Farklı renk seçenekleri elektronik ürünlerde farklı renk tercihleriyle hareket etmek isteyen kullanıcılar için sevindirici bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Xiaomi 11 Lite 5G NE, yanlardan yumuşatılmış, ince bir tasarıma sahip. Arka yüzey, parmak izlerini büyük ölçüde gizleyebilen pürüzsüz bir yapıya sahip. Ana kamera sisteminin dışa doğru hafif çıkıntılı tasarlandığını görüyoruz. Sağ yan tarafta parmak izi okuyucu sensörlü güç tuşu ve ses tuşlarına yer verilmiş. Alt kısımda ise performanslı kullanım için Type-C bağlantı noktası ve sim haznesi yer alıyor.

Xiaomi, bu modelinde de 3.5 mm kulaklık girişini kullanmıyor. Dolayısıyla eğer Bluetooth özellikli bir kulaklığınız varsa, bu cihazla uyumlu olarak deneyimleyebilirsiniz. Tabii ki kablolu kulaklık kullanlar bu habere biraz üzülecekler. Ek olarak, telefonun stereo hoparlör sistemiyle geldiğini ve bu sayede de çoğu zaman kulaklığa ihtiyaç duymadan güzel işitsel detaylar sunabildiğini söylememde fayda var.

Xiaomi 11 Lite 5G Şeffaf Koruma Kılıfı ile Birlikte Geliyor

Tabii kutuda gelen koruyucu şeffaf kılıfı da kullanmanızı öneriyorum. Bu sayede ek bir ücret ödemeden telefonu dış etkenlerden korumanız mümkün kılınmış. Xiaomi’nin kutu içerisinde hediye ettiği bu kılıf cihazınızı daha temiz ve güvenli kullanmanız için önemli bir etken olarak karşımıza çıkıyor.

Telefon, 6.55 inç genişliğinde Amoled ekranla geliyor. Gerek görüntüleme gerekse de en ufak dokunuşlara hızlı cevaplar verebilmesiyle ilk etapta beğenimi kazanan bu ekran Sonrasında da gerek oyunlarda gerekse de videolarda gösterdiği performanslarla da yüzümüzü güldürdü diyebilirim. FHD+ çözünürlük sunan bu ekran, Dolby Vision ve HDR10+ görüntüleme teknolojilerini sunabiliyor. Ayrıca, 90Hz ekran tazeleme değeri sayesinde de içerikleri standart telefon ekranlarına kıyasla daha akıcı ve pürüzsüz detaylarla deneyimleyebiliyorsunuz. Ürünle ilgili tüm detayları sizin için hazırladığımız videomuzun içerisinde bulabilirsiniz.

Web : http://BTGunlugu.com

Twitter :https://twitter.com/AliYavuzSahin

Twitter : https://twitter.com/BTgunlugu

Facebook : https://www.facebook.com/BTGunluguXiaomi 11 Lite