Xiaomi 12 Pro Oyun Performansı Nasıl? PUBG ve Call of Duty’de Neler Yapabiliyor?

Xiaomi uygun fiyatlı

Xiaomi 12 Pro, Çinli firmanın güncel amiral gemisi modellerinden bir tanesi ve hem tasarımı hem de teknik özellikleriyle dikkat çekiyor. Ürün, an itibarıyla mobil oyuncuların da favorisi olabilir.

Xiaomi 12 Pro oyun performansı, başta belirtelim ki gerçekten başarılı. Cihazın en önemli özelliklerinden bir tanesini, güncel çipseti oluşturuyor. Qualcomm’un Snapdragon 8 – jenerasyon 1 çipsetiyle gelen ürün, tam anlamıyla bir performans canavarı.

12GB LPDDR5 RAM ve UFS 3.1 destekli 256GB dahili depolama, verilerin yüklenmesi, kopyalanması ve açılması gibi işlemlerde yüksek hız anlamını taşıyor. Daha basit tabirle, cihazınızda yüksek performanslı RAM’ler ve SSD performansı sunan depolama faktörü mevcut.

Ürün, Geekbench 5 testimizde tek çekirdekte 1188 puan elde ederken, çift çekirdekte de 3495 puanı elde etti.

Xiaomi 12 Pro, Android 12 işletim sistemiyle geliyor ve şirketin güncel arayüzünü kullanıyor. Kullanımı kolay, akıcı bir arayüzü var. Aynı zamanda Facebook, TikTok, Spotify ve Netflix gibi popüler servislerin ön yüklü olarak geldiğini de belirtelim.

Xiaomi 12 Pro Oyun Performansı Nasıl? PUBG ve Call of Duty'de Neler Yapabiliyor?

Xiaomi 12 Pro oyun performansı nasıl?

Bu soruya Call of Duty ve PUBG gibi popüler oyunlarla cevaplar verelim. Sonuçta en güçlü çipsetlerden bir tanesine sahip bu telefon.

Aslında bu iki oyun, orta seviye telefonlarda da iyi performans sunabiliyor. Xiaomi 12 Pro gibi üst seviye telefonlarda elde edilen farklar ise, daha iyi grafikler ve daha akıcı detaylar olarak beliriyor. Bu sayede yalnızca “Oyun çalışsa yeterli, grafikler önemli değil” gibi “daha ekonomik” diyebileceğimiz düşünce şekli ortadan kalkmış oluyor. Şöyle ki…

PUBG Mobile, bu telefonda UHD grafik kalitesinde ve aşırı yüksek kare hızı değerinde çalışabiliyor. Bu, ortaya çok az mobil oyuncunun deneyimleyebildiği grafik kalitesini çıkarıyor. Sanki taşınabilir bir oyun konsolunda oyun oynuyormuşçasına…

Aynı şekilde, Call of Duty de çok yüksek grafik ayarları ve maksimum kare hızı seviyesinde, akıcı detaylarla deneyimlenebiliyor. Emin olun görsel kalitenin yükselmesi, oyunlardan alacağınız keyfi artıracaktır.

Tabii şu notu da eklemekte yarar var. Bu tip oyunları en üst seviye grafik detaylarıyla uzun süre deneyimlemek, bir süre sonra cihazınızda ısınmaların yaşanmasına yol açabilir, ki zaten oyun ekranında bu konuda uyarılar da yapılıyor.

İlgili Haberler

>> Beyaz Saç, Boyasız Eski Haline Döner mi?