Xiaomi 13T Pro Bluetooth Ses Sorunu Nasıl Çözülür?

Xiaomi 13T Pro akıllı telefon, yakın zamanda teknoloji severlerin beğenisine sunuldu. Üst seviye özellikleri pek çok rakibe kıyasla biraz daha uygun fiyatla sunmayı başarabilen cihaz, özellikle Leica ortaklığıyla hazırlanan arka kamera kurulumuyla dikkatleri üzerine topluyor. Yine de, son dönemde bazı kullanıcıların Bluetooth ses sorunu yaşadığı da gelen bilgiler arasında. Peki Xiaomi 13T Pro Bluetooth ses sorunu nasıl çözülüyor? Gelin detaylara birlikte göz atalım…

Xiaomi 13T Pro Bluetooth ses sorunu yaşayan pek çok kullanıcı var. MediaTek çipsetiyle gelen cihaz, kablosuz kulaklıklarla saniyeler içinde eşleşebiliyor ve kaliteli işitsel detaylar sunabiliyor ama…

Özellikle ses seviyesini yükseltmek isteyen kullanıcılar, bu noktada fazla seçeneğinin olmadığını fark ediyor. Evet, diğer telefonlara kıyasla 13T Pro’nun Bluetooth üzerinden sesi “düşük” diyebileceğimiz bir seviyede kalıyor. Artırmak için ise bir yöntem var. Reddit’te, ” Xiaomi 13t Pro low Bluetooth Volume” başlığıyla bir çözüm sayfası açılmış.

Detayları paylaşmak gerekirse…

Xiaomi 13t Pro Bluetooth ses sorununu düzeltme:

Öncelikle telefonunuzun “Ayarlar” başlığına giderek “Geliştirici Ayarlarını Aç” (Enable Developers Options) ibaresini seçin.

Ardından telefon etme ekranını açın ve sırasıyla şunları yazın:

* # * # 3 6 4 6 6 3 3 # * # *

Xiaomi 13T Pro Bluetooth Ses Sorunu Nasıl Çözülür?

Karşınıza yeni bir ekran gelecek. İngilizce ibarelerin olduğu bir ekran. Sırasıyla “Hardware Testing – Audio – Volume – Audio Playback” başlıklarını takip edin.

İkinci menüdeki “Müzik” başlığını seçin.

Üçüncü sırada, sırasıyla şu ibareleri seçin ve hepsinde en alttaki “index 15” ibaresinin karşısına “255” yazın, “set”e dokunun:

“BT A2DP, BT A2DP HP, BT A2DP SPK”

Artık yüksek sesle Bluetooth kulaklıklarınızı deneyimleyebilirsiniz. Ama yine bir sorun var burada…

Ses yüksekliğini telefondaki tuşlarla ayarlamaya çalıştığınızda, en yüksek seviye ile bir kademe aşağıdaki ses arasında ciddi bir seviye farkı oluşuyor. Bunu el yordamıyla daha iyi ayarlayabilirsiniz. Önce telefonun ses yükseltme tuşunu kullanarak en yüksek ses seviyesine gelin ve sonra kulaklığınızın ses kısma özelliğini kullanarak ses seviyesini düşürün. Daha fazla seçeneğiniz olduğunu göreceksiniz.

Evet, bu yöntemle Xiaomi 13T Pro Bluetooth ses sorununu bir nebze de olsa çözebilirsiniz. Konu hakkında Xiaomi’den resmi bir güncelleme gelecek mi, bu da şimdilik merak konusu.

Daha fazla detay ve kullanıcı yorumları için buraya tıklayarak Reddit’teki sayfaya göz atabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Call of Duty Modern Warfare 3 İnceleme Puanları