Xiaomi 14 Serisi Yolda: Teknoloji Harikası!

Xiaomi 13 Ultra

Xiaomi 14 serisi ile gelecek olan modellerin kod adları belli oldu. İşte Türkiye’ye de gelecek Xiaomi 14 ve 14 Pro modelleri hakkında tüm detaylar.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, Digital Chat Station’ın verdiği bilgilere göre, “Houji” ve “Shennong” takma adları altında en son amiral gemisi modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. Bu ilgi çekici kod adları, Çin mitolojisinden esinlenilmiş olup Xiaomi’nin kültürel temayı sürdürme çabasını yansıtıyor. Xiaomi 13 serisiyle başlayan bu tema, kullanıcı deneyimi, tasarım estetiği ve üstün Leica görüntüleme konularına odaklanıyor.

Xiaomi’nin kökleri Çin mitolojisinde tarıma dayanan kod adları, yaklaşan Xiaomi 14 serisinin kullanıcı deneyimini zenginleştirmek ve tasarım estetiğini ileriye taşımak amacıyla geliştirildi. “Houji” ismi, Sarı İmparator’un ekin yetiştirmeye başlayan torununun torunu olarak bilinen bir figürü temsil ederken, “Shennong” ismi ise tarım ve çiftçilik tekniklerine yaptığı derin katkılarla tanınan Yan İmparatoru sembolize etmektedir. Bu figürler, Çin ilminde büyük saygı gören karakterlerdir.

Xiaomi 14 Serisi Yolda: Teknoloji Harikası!

Xiaomi 14 serisiyle ilgili bazı temel özellikler de ima edilmekte. Raporlara göre, Xia­omi 14 serisi etkileyici kamera özelliklerine sahip olacak. Ön kamera, 4K kayıt yapabilme yeteneğiyle yüksek çözünürlüklü görüntülü aramalar ve çarpıcı özçekimler sunacak. Arka kısımda ise kullanıcılar güçlü yakınlaştırma özelliklerine sahip bir periskop lens bekleyebilirler. Xi­aomi 14, 3.9x optik yakınlaştırma ve 90 mm odak uzaklığına sahip bir periskop lens sunarken, Xiaom­i 14 Pro ise 5x optik yakınlaştırmayı ve 115 mm odak uzaklığını destekleyen bir periskop lensle bir adım öne çıkacak. Bu özellikler, kullanıcıların uzaktan bile ayrıntılı görüntüler yakalayabileceği olağanüstü fotoğrafçılık deneyimleri sunmayı vaat ediyor.

Xiaomi 14

Xiaomi 14 Pro’nun şık dış görünümünün altında, Snapdragon 8 Gen 3 işlemci (SM8650) ile güçlü bir performans ve verimli çoklu görev sağlanacak. Cihaz, uzun süreli kullanım için önemli bir 5000 mAh pil ile donatılacak ve gücünü kaybetmeden kullanıcılara sağlam bir deneyim sunacak. Ayrıca, Xiaomi 14 Pro, hızlı şarj için 90W veya 120W seçeneklerini destekleyecek. 50W kablosuz şarj ise kullanıcılar için pratik ve verimli bir şarj seçeneği olarak sunulacak. Söylentilere göre Xiaomi 14 serisi, düz ve kavisli kenarlı ekran seçenekleriyle kullanıcılara sunulabilir.

İlgili Haberler

>> WhatsApp Süreli Mesaj Sabitleme Özelliği ile Kullanıcı Deneyimini Geliştiriyor