Xiaomi 14 Ultra Özelliklerine Birlikle Göz Atalım

Xiaomi 14 Ultra Kamera

Xiaomi 14 akıllı telefon ailesinin ayak sesleri giderek yükseliyor. Çinli teknoloji şirketi, kısa süre önce bir bilgi paylaşmış ve yeni amiral gemisi ailesinin 25 Şubat itibarıyla Avrupa’da tanıtılacağını duyurmuştu. Bu aile, 14 ve 14 Pro’dan oluşuyor. Bu, resmi bilgi. Buna ek olarak bir de Xiaomi 14 Ultra’nın olacağı söyleniyor ki bu da henüz netlik kazanmış bir bilgi değil. Ama resmiyete bürünecek gibi görünüyor. Zira teknik özellikler tarafında yeni detaylar var.

Teknoloji dünyasından sızıntı ve söylenti bilgiler paylaşan Yogesh Brar, X hesabında bu kez Xiaomi 14 Ultra’dan söz etti. Brar’a göre ürün, gücünü Snapdragon 8 Gen 3 sistem çipinden alacak ve hem su hem de toza karşı dayanıklı bir premium tasarımla gelecek. Tabii dahası da var.

Xiaomi 14 Ultra özellikleri (Şimdilik söylenti boyutunda):

Telefon, IP68 suya ve toza karşı dayanıklı bir premium tasarımla gelebilir.

Telefonda Qualcomm’un güncel çipset çözümlerinden Snapdragon 8 Gen 3 kullanılacak. Bu, amiral gemisi bir performans anlamını taşıyor. Hem oyun çalıştırma hem de uygulama çalıştırma tarafında yüksek performans bekleniyor.

6.73 inç ekrandan söz ediliyor. Bu ekranda Amoled LTPO teknolojisinin kullanılacağı ve 120Hz tazeleme değerine yer verileceği bildiriliyor.

Arka tarafta dörtlü kamera sistemi olabilir: 50+50+50+50MP. OIS, yani optik görüntü sabitleme özelliği ve 3.2x optik zoom özelliğinin de olacağı söyleniyor. Arka kameralar için yine Leica ile ortaklık yapıldığı bildiriliyor.

Ön kamera için de 32MP değerinden söz ediliyor.

Xiaomi 14 Ultra Özelliklerine Birlikle Göz Atalım

Xiaomi 14 Ultra özelliklerinde sıra geldi pil detaylarına. Ürün, 5300mAh pille gelebilir. Genelde son dönemde 5000mAh değerini görüyorduk. Artan işlemci gücü sebebiyle kapasitenin biraz daha artırılmış olması muhtemel. Bu pil için 90w kablolu şarjdan söz ediliyor. Öte yandan, önceki bazı Xiaomi amiral gemisi modellerinde 120w kablolu hızlı şarj değerinin sunulduğunu da hatırlatalım.

Evet, Xiaomi 14 Ultra özellikleri hakkında detaylar şu an böyle. Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Google Okuma Modu Nedir, Ne İşe Yarar?