Xiaomi 14 Ultra Titanyum Malzemeyle Geliyor! Bu Ne Demek?

Xiaomi 14 Ultra için yeni bilgiler geldi. Bildiğiniz gibi Xiaomi, 25 Şubat itibarıyla özel bir etkinlik gerçekleştirecek ve burada yeni cihazlarını tanıtacak. Beklentiler, yeni akıllı telefonların arasında 14 Ultra modelinin de olacağı yönünde. Üstelik bu model, titanyum çerçeveyle gelebilir ve bu sayede en sağlam telefonlardan bir tanesi olabilir.

Xiaomi 14 Ultra için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Bu bekleyiş, 25 Şubat itibarıyla sona erebilir ve ürün resmiyete kavuşabilir. O zaman gelene kadar size sızıntı ve söylenti bilgileri sunmaya devam etme düşüncesindeyiz. Çin’in X platformu olarak bilinen Weibo’da, Ultra modeliyle ilgili bazı yeni bilgiler paylaşıldı. Buna göre ürünün birden fazla farklı RAM ve dahili depolama seçeneği olabilir. Yani:

12GB RAM ve 256GB dahili depolama, base modeli olarak duyurulabilir.
Ek olarak 16GB RAM ve 512GB dahili depolama sunulabilir.
Bir de 16GB RAM ve 1TB dahili depolamadan bahsediliyor.

Titanyum çerçeveli Xiaomi 14 Ultra söylentileri de var!

Evet, titanyum çerçeveli bir versiyondan da söz ediliyor. 16GB RAM ve 1TB dahili depolamalı telefonun bir de “titanyum çerçeveli versiyonu” olabilir. Tabii titanyum malzeme, sağlamlık getirdiği gibi üretim maliyetini de artıracaktır. Bu sebeple de bu versiyonun fiyatının, titanyum kullanılmayan 16GB RAM ve 1TB depolamalı versiyondan yaklaşık70 dolar daha pahalı olacağı düşünülüyor.

Xiaomi 14 Ultra Titanyum Malzemeyle Geliyor! Bu Ne Demek?

Xiaomi 14 Ultra ile ilgili daha önce paylaşılan bazı söylenti detayları da hatırlatmak gerekirse

Ürün, 6.73 inç ekrana sahip. Amoled LTPO teknolojisinin kullanılacağı ekran QHD+ çözünürlük ve 120Hz tazeleme değeriyle gelecek.

Gücünü Qualcomm’un güncel çipsetlerinden Snapdragon 8 Gen 3’ten alacak olan telefon, arka tarafta 50MP dörtlü kamera sistemini barındıracak ve 8K çözünürlüklü video çekim imkânı da sunacak.

Pil ve hızlı şarj tarafında da 5300mAh kapasite 90w kablolu hızlı şarj değerinden bahsediliyor.

Günümüzde, Apple ve Samsung gibi üreticilerin premium modellerinde titanyum malzeme kullandıklarını hatırlatalım.

Titanyum malzemenin pek çok farklı sınıfı olduğu bildiriliyor. Bu, kalite ve fiyat olarak değişiyor tabii. Örneğin iPhone 15 Pro Max’in dış çerçevesinde 5. derece titanyum bulunuyor. Bu, en azından Galaxy S24 Ultra’dan kullanılandan daha kaliteli bir seviye. Zira Nelson’ın belirttiğine göre iki cihazda da aynı miktarda titanyum malzeme kullanılıyor ama kaliteleri farklı. iPhone’daki 10-15 dolar değerinde bir titanyum sınıfı. Samsung’taki ise 3-5 dolar değerinde bir titanyum sınıfı.

İlgili Haberler

>> iPhone 16 Pro Max, Tarihin En İyisi Olabilir! İşte Detaylar