Xiaomi 14 Ultra’da Deri Tasarım, Titanyum Çerçeve ve Dahası

Xiaomi 14 Ultra

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modellerinden bir tanesi olması beklenen Xiaomi 14 Ultra modeliyle ilgili yeni bilgiler geldi. Bu modelin an itibarıyla resmen duyurulmadığını ve gelen bilgilerin de kesin olmadığını hatırlatmakta yarar var.

Xiaomi 14 Ultra, deri tasarımlı ve cam yüzey tasarımlı olmak üzere, birden fazla farklı versiyonla teknoloji severlerin beğenisine sunulabilir. Ek olarak, “premium” olarak nitelendirilebilecek versiyonda “titanyum çerçeve” kullanılacağına dair söylenti bilgiler de var.

Xiaomi 14 Ultra, deri tasarım ve titanyum çerçeve faktörüyle farklı bir deneyim sunabilir

GSM Arena’da yer verilen ve “yeni sızıntılar” olarak paylaşılan bilgilerde, Xiaomi 14 Ultra’nın mavi ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle gelebileceği bildiriliyor.

Beyaz renkli versiyonda arka yüzeyde deri malzeme kullanılabileceği söyleniyor. Mavi renkli versiyonda ise arka yüzeyde cam tasarıma yer verilebilir. Bunlara ek olarak, mavi renkli versiyonun “özel sürüm” adı altında titanyum çerçeveli seçeneği de olabilir. Bunun ekstradan 65-70 dolarlık bir maliyet getireceği de konuşuluyor. Yani daha sağlam ama biraz daha pahalı bir model.

Telefonun içinde bulunduğumuz şubat ayının sonlarına doğru resmiyet kazanması ve Avrupa’da da satışa sunulması bekleniyor.

Xiaomi 14 Ultra'da Deri Tasarım, Titanyum Çerçeve ve Dahası

Xiaomi 14 Ultra’nın henüz kesinleşmemiş teknik özelliklerinden bahsetmek gerekirse…

Ürünün IP68 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikasıyla gelmesi bekleniyor.

Muhtemelen 6.73 inç değerde LTPO Amoled ekran teknolojisinden yararlanılacak. 1440 x 3200 çözünürlük, 120Hz tazeleme değeri, Dolby Vision ve HDR10+ gibi detaylardan söz ediliyor.

Xiaomi 14 Ultra, gücünü Qualcomm’un güncel üst seviye çipseti SM8650-AB Snapdragon 8 Gen 3’ten alabilir. 4nm üretim süreciyle hazırlanan bu çipsete 12/16GB RAM faktörü ve farklı miktarlarda depolama seçenekleri eşlik edebilir.

Ürünün arka tarafında OIS destekli 50MP değerde dörtlü kamera sisteminin olması bekleniyor. Ön tarafta ise, 32MP.

Son olarak, 5300mAh pilden, 90w kablolu şarjdan, 50w kablosuz şarjdan ve 10w kablosuz ters şarjdan söz ediliyor.

İlgili Haberler

>> iPhone 16 Pro Depolama ve Batarya Tarafında da İddialı Olacak