Xiaomi 15 Pro İçin Heyecanlandıran Söylenti!

Xiaomi 15 serisi yeniliklerle dolu

Çinli teknoloji devi Xiaomi, kısa süre önce yeni amiral gemisi modelleri Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Ultra’yı görücüye çıkarmıştı. Yine de görünüşe göre şirketin şimdiden bir sonraki amiral gemisi ailesi için çalışmaları var. Yeni gelen sızıntı detaylar, Xiaomi 15 Pro’nun çok iddialı olacağını fısıldıyor.

Xiaomi 14 ailesiyle yeni tanışmış olabiliriz ama şimdiden 15 ailesi için çalışmalar var. Öyle ki Xiaomi 15 Pro için yeni sızıntı bilgiler geldi. Örneğin bu telefon, ince çerçeve yapısı sayesinde diğer amiral gemisi telefonları rahatlıkla geride bırakabilir. Mesela iPhone 15 Pro’nun 1.5mm boyutta çerçevesi var. Xiaomi ise yeni modelinde 0.6mm çerçeve inceliğini sunabilir.

Xiaomi 15 Pro hakkında yeni söylenti detaylar

X platformunda, Nguyen Phi Hung tarafından paylaşılan ve kesin olmadığını hatırlatmak istediğimiz detayların devamına gelelim.

Xiaomi 15 Pro’nun en önemli özelliklerinden bir tanesi, uydu iletişimine destek vermesi olabilir. Böylece nerede olursanız olun şebeke problemi olmadan iletişim kurabilirsiniz.
Öte yandan bu telefonda gelişmiş kamera sistemi ve optik zoom özellikli periscope kameranın olacağı belirtiliyor.

Çıkış tarihi olarak da önümüzdeki ekim ayı gösteriliyor. Daha önce gelen söylentilerde de üründe ultrasonic parmak izi okuyucu sensörün kullanılabileceği bildirilmişti. Detayları hatırlatmak gerekirse…

Xiaomi 15 Pro İçin Heyecanlandıran Söylenti!

Ultrasonik parmak izi okuyucu sensörün ne gibi avantajları var?

Ultrasonik parmak izi okuyucu sensör, her şeyden önce parmağınızı daha iyi tarayarak 3D kalıbını çıkarabiliyor. Bunun anlamı, güvenlik seviyesinin daha da artırılmış olması. Ayrıca ekran kirli veya ıslak olsa bile mevcut nesil sensörlere kıyasla daha hızlı ve sorunsuz çalışabiliyor.

Gelen söylenti bilgilerde, hem bu teknoloji hem de Xiaomi 15 ailesine dair yeni detayların önümüzdeki nisan ayından itibaren yayınlanacağı bildiriliyor.

Xiaomi 14  artılar ve eksiler:

Xiaomi 14, an itibarıyla en güçlü Android amiral gemisi modellerden bir tanesi. Pek çok iyi özelliği bulunan ürün, görünüşe göre bazı zayıf taraflara da sahip. GSM Arena sitesi, bu yeni akıllı telefon modelini inceledi ve ürünün artı ve eksi yönlerini sıraladı. Biz de bu detayları sizlerle paylaşalım.

Xiaomi 14 artılar:

Farklı yenileme hızları sunan ekran paneli başarılı
Ufak boyutlara sahip nadir amiral gemisi telefonlardan bir tanesi
Pil ömrü çok iyi ve çok hızlı şarj oluyor
Kameralar pek çok farklı deneyim sunabiliyor ve harika videolar çekebiliyor
Yeni HyperOS sistemi daha akıcı ve verimli görünüyor

Eksiler:

Oldukça kaygan bir tasarıma sahip
Yük altındayken performans düşüşleri yaşanabiliyor
Fiyatı biraz yüksek.

İlgili haberler

>> Instagram Güncelleme İle Mesaj Düzenleme Özelliği Geldi!