Xiaomi ‘’Cetus’’ kod adlı katlanabilir telefon ile geliyor olabilir

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon

MIUI 12 beta kodlarında, ”Cetus’’ kod adlı bir katlanabilir telefon ortaya çıktı. Xiaomi, yakında katlanabilir telefon modelini duyurabilir.

Son zamanlarda katlanabilir telefona olan rağbetin artmasıyla farklı markalardan katlanabilir telefonlar görmeye başladık. Özellikle son 2 yıldır katlanabilir telefon modellerine ciddi bir talep görmekteyiz. Bunu fırsat bilen Xiaomi, ‘’cetus’’ kod adına sahip yeni bir katlanabilir model üzerinde çalışıyor olabilir.  

Xiaomi katlanabilir telefon hakkında ipuçları verdi 

XDA Developers tarafından MIUI 12 beta kodlarında tespit edilen yeni modeli incelediğimizde, Xiaomi’nin, Mi Fold modelinden sonra ilgi görecek bir katlanabilir telefon üreteceğini söyleyebiliriz. XDA Developers üyesi tarafından sunulan bilgiler, katlanabilir bir telefonun var olduğunu kanıtlar nitelikte. Fakat Xiaomi, bahsedilen modeli daha önceden tasarlamış fakat piyasaya sürmekten vazgeçmiş olabilir. Çünkü daha önce Xiaomi’nin yeni katlanabilir telefonuna ait olacağı söylenilen görseller ortaya çıktı. Fakat daha sonra model hakkında herhangi bir gelişme yaşanmadı. Muhtemelen Xiaomi bahsedilen katlanabilir telefon projesini rafa kaldırdı. Umuyoruz ki Cetus için de böyle bir durum yoktur ve Xiaomi’den de katlanabilir telefon piyasasında güçlü bir telefon görebiliriz. 

xiaomi katlanabilir telefon

XDA Devolopers’ın kıdemli üyesi kacskrz tarafından tespit edilen ”cetus’’ kod adlı yenXiaomi modeli hakkında farklı bilgiler de paylaşıldı. Sunulan özelliklere baktığımızda Android 11 ile çalıştığını ve 108 MP ana kameraya sahip olduğu görülüyor. Ayrıca Qualcomm Snapdragon işlemcisiyle geleceği düşünülüyor. Edinilen bilgilere göre ”cetus’’ kod adlı yeni cihaz, Snapdragon 800 serisine ait bir model olacak. Söylentilere göre Cetus, çıkacağı dönemde Snapdragon’un en güçlü işlemcisini kullanacak. Böylelikle Snapdragon 875 ile çıkması beklenen Samsung Galaxy Z Fold 3 modeline de bir rakip doğacak diyebiliriz 

Xiaomi’nin 2019 yılının başlarında piyasaya sürdüğü Mi Fold modelinde yeterli ilgiyi görmemişti. 2019’dan beri katlanabilir telefon üretmeyen Xiaomi, akıllı telefon pazarında katlanabilir telefona olan ilginin artmasıysa yeniden kolları sıvamış olabilir. 2 yıldır katlanabilir telefon üretmeyen Xiaomi’nin eğer bahsedilen ‘’cetus’’ kod adlı telefonu üretirse, beklenen performansı ve ilgiyi sağlayacak mı, merak konusu. 

İlgili Haberler

>> Xiaomi Mi Watch Lite tasarımı ve özellikleri sızdırıldı

>> Redmi Note 8 MIUI 12 güncellemesi geliyor! Türk Kullanıcılar ne durumda?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here