Redmi Note 8 MIUI 12 güncellemesi geliyor! Türk Kullanıcılar ne durumda?


Aylar süren söylentiler ve yanlış başlangıçlardan sonra Xiaomi, sonunda cihazın Çin sürümünden başlayarak Redmi Note 8 MIUI 12 sunumuna başladı.

Bu arada, Redmi Note 9 Pro Max’e de benzer bir güncelleme gönderiliyor. Bu da küresel Redmi Note 9 Pro ve Redmi Note 9S sahipleri için MIUI 12 sürümünün çok yaklaştığı anlamına geliyor.

Xiaomi, MIUI 12 sürümünün dağıtımına birkaç hafta önce başladı ve RedmiNote 8, Redmi Note 9 Pro MIUI12 ve Redmi Note 9S MIUI 12 sürümlerini gösterinin yıldızları olarak belirledi. MIUI12 güncellemesi artık belirli bölgelerde RedmiNote 8 ve Redmi Note 9 Pro Max’e geliyor. Şimdilik Türkiye’de bu sürüm dağıtıma çıkmış değil. Fakat çok yakın zamanda geleceğinin belirtileri ortada.

Aylar süren Xiaomi kullanıcı beklentilerinin ardından MIUI 12 güncellemesi Çin ve bazı bölgelerdeki kullanıcılar için gelmeye başladı. Ancak bu yeni haberini yaptığımız güncelleme cihazın global modeli için bir güncelleme değil. Sadece Çin modeli ve Çin yakınlarındaki bölgeler için gönderilen bir güncelleme. OTA, “MIUI 12.0.2.0 QCOCNXM yapı numarasını taşıyan bu güncelleme 2.3 GB büyüklüğünde ve Redmi Note 8 MIUI 12 ile birlikte Android 10 sunuluyor.

Her zaman olduğu gibi, şimdi güncelleme Çin’de piyasaya sürüldüğüne göre, kısa süre içinde cihazın diğer modelleri için kararlı beta güncellemelerinin gelmesini bekliyoruz ve bunun hemen ardından tam bir kullanıma sunulması muhtemel.Redmi Note 8 MIUI 12

MIUI 12 ayrıca Redmi Note 9 Pro Max’e de sunuluyor. Redmi Note 9 Pro Max yalnızca Hindistan’da satıldı ve esasen küresel Redmi Note 9 Pro ile aynı cihaz. Güncelleme “MIUI 12.0.1.0 QJXINXM” adını taşıyor. Ve 723 MB büyüklüğünde. Redmi Note 9 Pro Max, Redmi Note 9S ve Redmi Note 9 Pro arasındaki benzerlikler göz önüne alındığında kısa süre içinde MIUI 12 güncellemesinin diğer cihazlara da gelmesini bekliyoruz.

Redmi Note 8 MIUI 12 Kararlı Sürümü Aşağıdaki Bağlantıdan İndirebilirsiniz

Eğer ROM yükleme işlemleriyle ilgili bilgiye sahipseniz çok kısa sürede cihazınızı MIUI 12’yi yükseltebilmeniz mümkün. Bu bağlantıdan indireceğiniz MIUI 12 sürümünü cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Cihaz: Xiaomi Redmi Note 8
Kod adı: ginkgo
Bölge: China kararlı
Sürüm: V12.0.2.0.QCOCNXM
Android: 10

Eğer bu tür işlerden anlamıyorsanız, güncellemenin OTA ile size ulaşmasını beklemenizi tavsiye ederim.

Şunu belirtmeliyiz ki paylaştığımız ROM dosyası Çin kararlı sürümüdür ve cihazınıza verecek hasarlardan dolayı BT Günlüğü sorumlu değildir. Ayrıca bu sürümün Türkçe dil desteği ve Google uygulamaları içerisinde yok.

İlgili Haberler

>> MIUI 12 Global cihazınıza ne zaman ulaşacak? Tüm detaylar haberimizde… 


5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here