Xiaomi Elektrikli Otomobil Böyle Görünecek!

Sony ve Honda

Xiaomi elektrikli otomobil kanlı canlı görüntülendi. İşte Tesla’ya dev rakip yeni elektrikli otomobil modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi’nin henüz ismi bilinmeyen elektrikli otomobili kanlı canlı görüntülendi. İddialara göre söz konusu model Tesla’nın Model 3 sedan modeli ile rekabet edecek. ‘Modena’ kod adına sahip model, Tesla Model 3 sedan modelinden daha güçlü olacak. Aynı zamanda pil tarafında da daha başarılı olacağı iddia ediliyor. Bu özellikleri ise Model 3’ten daha uygun bir fiyat ile sunması belenen yeni Xiaomi elektrikli otomobilin fiyatı hakkında da ortaya çıkan sızıntılar mevcut. 

Xiaomi Elektrikli Otomobil Böyle Görünecek!

Xiaomi Elektrikli Otomobil

Modena kod adına sahip yeni Xiaomi elektrikli otomobil modeli 38.000$-43.600$ fiyat aralığından satışa sunulabilir. Bu seriye ait daha güçlü bir model ise 51.600$’dan başlayan fiyatlar ile bizleri karşılayacak. Tabii ki daha da erişilebilir, uygun fiyata satışa sunulacak bir modelin daha olması bekleniyor. Tabii ki fiyat tarafından kısıldığı için, teknik özellik tarafında da daha zayıf bir model yer alabilir. Hem menzil hem de pil tarafında biraz daha güçsüz, fakat uygun fiyatlı bir Xiaomi elektrikli otomobil modelinin de yer alması bekleniyor.

Xiaomi Elektrikli Otomobil

Fakat hem uygun hem de pahalı olarak nitelendirdiğimiz iki modelin de iç dizaynı ve kullanılan teknolojilerde tek bir standart olması bekleniyor. Yani otonom sürüş seviyesi ve sürüş teknolojileri tarafında sunacağı özelliklerin, üst seviye olması ve bir standart haline gelmesi bekleniyor.

Xiaomi Elektrikli Otomobil

Xiaomi’nin bir diğer modelinin kod adı ise ‘Le Mans’. Le Mans modelinin ise 2025 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ve söz konusu modelin de 3 motora sahip olması bekleniyor. Önümüzdeki yıllarda Xiaomi,’nin elektrikli, otomobil tarafında bir hayli geliştirdiğini göreceğiz Çünkü akıllı telefon tarafından daha büyük yatırım ile karşımıza çıkıyor. Yani Apple tarafında da bir elektrikli otomobil beklerken, Xiaomi’nin bu konuda başarılı olup olmayacağı şüpheliydi. Fakat Xiaomi’nin bu konuda erken adım atacağını, ve bu konuda rakibi olarak gösterilen Apple’dan daha önce piyasada yerini alacağını söyleyelim.

İlgili Haberler

>> Realme GT Neo 5 Hızlı Şarj Desteği İle Sızdırıldı!