Xiaomi ile Google akıllı ev çözümünde sorun yaşıyor!

Xiaomi ile Google akıllı ev çözümünde sorun yaşıyor!

akıllı ev

Xiaomi ile Google akıllı ev çözümünde sorun yaşamaya başladı. Xiaomi’nin ürünleri ile Google Home stabil çalışmıyor.

Akıllı ev sistemleri günümüzde özellikle de gelişmiş ülkelerde çok yaygınlaşmış durumda. Uygun fiyatlı çözümleri ile bilinen Xiaomi de bu alanda yine agresif fiyat politikası ile boy gösteriyor. Apple Home Kit’i pas geçen Xiaomi, Google’ın Home sistemine geçiş yapmıştı.

Xiaomi’nin akıllı ev sistemi çöktü!

Ancak Xiaomi ile Google sebebi geç de olsa anlaşılan bir sorundan dolayı anlaşamadı. Xiaomi Mijia 1080p kamerası uzun bir süre Google Nest Hub ekranından görüntülenemedi. Reddit’te şikayetlerin artmasının ardından iki firma da sorunu çözmek için çalışmalarına başladı.

Google cephesi ilk etapta konuyla ilgili; “Sorunun farkındayız ve bir düzeltme üzerinde çalışmak için Xiaomi ile temas halindeyiz. Bu arada, cihazlarımızdaki Xiaomi entegrasyonlarını devre dışı bırakıyoruz.” açıklamasını yapmıştı.

akıllı ev

Xiaomi cephesinden bugün gelen açıklamaya göre, ön bellekte bir sorun yaşanmış. Xiaomi, ön bellek güncellemesi nedeniyle bu sorun yaşanmıyor. Ancak OTA üzerinden sunduğumuz küçük hata düzeltmesi ile bu sorun düzeltildi. 1.044 kişi bu hatadan etkilenmiş durumdaydı. Ancak şimdi sorun tamamen ortadan kaldırıldı. açıklamasında bulundu.

Google yapay zeka ile meme kanserini tespit edecek!

Xiaomi Mijia 1080p ile Google Nest Hub’ın etkileşime geçememe sorununun düzeltilmesinin ardından, Nest Hub’a Xiaomi entegrasyonu tekrardan eklenmiş durumda. Neyse ki korkulan olmadı ve sistemde yaşanan bir güvenlik açığından dolayı bu sorun yaşanmadı. Umarız ilerleyen günlerde bu tip sorunlar tekrardan baş göstermez.

 


CEVAP VER