Xiaomi Mix Fold 2 Yakında Tanıtılacak: Fold Serisine Dev Rakip!

Samsung Katlanır Tablet

Xiaomi Mix Fold 2 katlanır modeli günler sonra tanıtılıyor. İşte Xiaomi’nin piyasayı sallayacak yeni modeli hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Son zamanlarda katlanabilir modellere olan ilgi bir hayli artmakta. Yalnızca katlanabilir değil, uzayabilir, sarılabilir, bükülebilir vb. her türlü farklı tasarımlara insanlar ilgi duymaya başladı. Bazıları bu durumu, insanların artık hep aynı tasarıma sahip telefonları görmekten sıkıldığı için olarak yorumlasa da, bazıları ise büyüyen telefon ekranlarına bir çözüm için böyle bir teknoloji ihtiyacı olduğunu iddia ediyorlar. Özellikle büyük ekran hazzını yaşamak isteyen fakat daha küçük bir tasarım arayanlar için bu tarz tasarımlar tercih ediliyor.

Samsung’un Z Fold ve Flip serisi modellerinin, piyasadaki liderleri olduğu düşünülüyor. Fakat son yıllarda Huawei ve Oppo gibi dev markalardan sunulan modeller, Samsung’un tahtını sarsmış durumda. Çok süre geçmeden Xiaomi tarafından da bir model gelmek üzere. Söz konusu modelin atnıtılmasına günler kaldı. İşte Xiaomi Mix Fold 2 modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi Mix Fold 2 Yakında Tanıtılacak: Fold Serisine Dev Rakip!

Xiaomi Mix Fold 2 modeli hakkında birçok ayrıntı ortaya çıkmış durumda. İddialara göre 21:9 en boy oyrnaı ile gelecek model, 1080 x 2520 çözünürlüğüne sahip olacak. Serinin önceki modelinde iki ekran da 90 Hz tazeleme oranına sahip bir panel ile sunuluyordu. Fakat yeni modelde iki ekranda da 120 Hz tazeleme oranı karşımıza çıkacak. Fakat henüz bu bilgilerin kesinleşmediğini, önümüzdeki günlerde yeni ayrıntıların ortaya çıkacağını hatırlatalım.

Xiaomi Katlanır Telefon

11 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan etkinlikte Mix Fold 2 modelinin fiyatı ve teknik özellikleri, marka CEO’su Lei Jun tarafından açıklanacak. 12 GB RAM ve 512 GB dahili depolama alanı ile gelecek model, 1 TB’lık seçeneği ile de kulllanıcıların beğenisine sunulacak. İşlemci tarafında ise Qualcomm imzalı Snapdragon 8+ Gen 1 yongasına sahip. Pil tarafında ise 56W hızlı şarj desteği ile desteklenecek. Yeni modelin Türkiye’ye gelip gelmeyeceğine dair herhangi bir ayrıntı bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan Xiaomi Mix Fold 2 modeli hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Katlanabilir Samsung Cihazları Ortaya Çıktı: Yeni Samsung Galaxy Fold Serisi