Xiaomi Pad 6 Güçlü İşlemcisi İle Ortaya Çıktı!

Xiaomi Pad 6

Xiaomi Pad 6 tablet modelleri güçlü yonga seti ile onaylandı. İşte önümüzdeki haftalarda tanıtılması beklenen yeni tablet modelleri hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi’nin tablet modellerinin bir hayli ilgi gördüğünü biliyoruz. Çünkü piyasadaki rakiplerine göre daha uygun bir fiyattan karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde Xiaomi Pad 6 serisine ait birçok detay ortaya çıkmıştı. Fakat yeni modellerin çoğu teknik özelliği ve tanıtılacağı tarihi hakkında henüz sızdırılan bir detay bulunmuyordu. Sonunda Xiaomi Pad 6 modelleri kullanacağı yonga setleri ekran özellikleri ve RAM ve dahili depolama gibi bazı teknik özellikleri ile ortaya çıktı. Bununla beraber söz konusu modellerin tanıtılacağı tarihinde belli olduğunu belirtelim. İşte tanıtıldıktan haftalar sonra Türkiye’ye de gelmesi beklenen Xiaomi Pa­d 6 serisi hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi Pad 6 Güçlü İşlemcisi İle Ortaya Çıktı!

Xiaomi P­ad 6 serisinin Xiaomi 13 Ultra ve Mi Band 8 modelleri ile birlikte 18 Nisan’da Xiaomi tarafından gerçekleştirilecek olan etkinlik de tanıtılacak. Xiaomi Pad 6 seri ise kullanacağı işlemci ve teknik özellikleriyle ortaya çıktı. İddialara göre Xiaomi Pad 6 modeli Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 870 yonga setine sahip olacak. Serinin Pro modeline baktığımızda ise Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinin yer alacağı söyleniyor. Bununla beraber seriye ait iki modelin de ekran ve kamera tarafında rakiplerine göre iyi bir performans sergileyeceği düşünülüyor. Fakat kameraların teknik özellikleri hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor.

Xiaomi Pad 6

Tanıtılmasına bir hafta kalan modeller hakkında ortaya çıkan bazı teknik detaylar daha mevcut. İddialara göre Xiaomi Pad 6 modeli 2.880 x 1800 piksel çözünürlük  ile gelecek. Ayrıca Xiaomi P­ad 6 120 Hz tazeleme oranına sahip bir panel ile bizleri karşılayacak. Fakat serinin Pro modelinin ekran tarzlarını 144 Hz olacağı söyleniyor. İki modelin de 11 inç IPS LCD paneller ile geleceği bekleniyor. Fakat serinin Pro varyantında 12 GB’a kadar RAM ve 512 GB dahili depolama alanının sunulacağı tahmin ediliyor. Ayrıca 2 modelin de 67W hızlı şarj desteğine sahip olacağını tahmin ediyoruz. Önümüzdeki günlerde yeni modeller hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy Tab S9 Kalem İle Geliyor!