Samsung Galaxy Tab S9 Kalem İle Geliyor!

Samsung Tablet

Samsung Galaxy Tab S9 serisinin S-Pen’i sertifikasyon web sitelerinde görüldü. İşte seriye ait tanıtılacak olan üç model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Pandemiden sonra tabletlere olan ilginin bir hayli arttığını söyleyebiliriz. Özellikle uzaktan eğitim ve uzaktan çalışma döneminden sonra Dünya’da tabletlerin satışı tavan yaptı. Bu durumdan dolayı çoğu teknoloji devi farklı fiyat segmentine sahip tabletler üretmeye başladı. Samsung da her fiyat segmentine özel olarak tabletler üretmeye devam ediyor. Yakında Samsung Galaxy Tab S9 serisinin tanıtılacağına dair sızıntılar mevcuttu.

Fakat söz konusu seri hakkında herhangi bir bilgi ne yazık ki mevcut değildi. Sonunda yeni seri ile gelecek olan model sayısı ve sunacağı bazı özellikler hakkında ortaya çıkan sızıntılar mevcut. Ayrıca söz konusu modellerin Türkiye’ye de geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. İşte hem öğrenciler hem de evden çalışanlar için S-Pen desteği ile kullanışlı bir tablet olarak görülecek yeni model hakkında tüm detaylar.

Samsung Galaxy Tab S9 Kalem İle Geliyor!

Yaklaşan tüm Samsung Galaxy Tab S9 serileri, FCC sertifikasını henüz geçen yeni S Pen’i destekleyecek. Model adı EJ-PX710 olan S Pen, Bluetooth Low Energy’yi destekliyor. Hızlı şarj için yerleşik 2,40 V kapasitöre sahip olan model Galaxy Tab S8‘e benzer şekilde arkadaki manyetik şerit aracılığıyla tabletlere bağlanma potansiyeline sahiptir. Galaxy Tab S8 serisi gibi, Galaxy Tab S9 serisinin de üç üyesi olacak.

Bu modeller muhtemelen serinin en küçük üyesi, Galaxy Tab S9, daha büyük orta sınıf seçenek Tab S9+ ve Galaxy Tab S9 Ultra olarak karşımıza çıkacak. Ultra, 120 Hz yenileme hızına sahip 14,6 inç Super AMOLED ekrana sahip olacak. Bugün Galaxy Tab S9 Ultra’nın üç depolama versiyonuyla sunulacağı da ortaya çıktı.

8/128 GB, 12/256 GB, 16/512 GB RAM ve depolama alanı seçenekleri ile serinin Ultra modeli bizleri karşılayacak. Pil tarafında ise selefinin 11.200 mAh pil kapasitesini koruyor. Seriye ait tanıtılacak olan üç modelde de Snapdragon 8 Gen 2 yongaları yer alacak. Ek olarak, ana akım tablet serisindeki üç tablet de IP67 su geçirmez ve toz geçirmez. Önümüzdeki günlerde daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Realme 11 Serisi Dakikalar İçerisinde Şarj Olacak!