Xiaomi Pad 6 Serisi Tanıtıldı: En Güçlü Tablet!

Xiaomi Pad 6

Xiaomi Pad 6 tablet serisi tanıtıldı. İşte performans tarafında rakiplerinin önüne geçen, Türkiye’ye geleceğine dair de sızıntılar ortaya çıkan, markanın yeni tableti hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Ülkemizde tablet modellerine ilginin bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Bunun en temel sebebinin ise, geçtiğimiz yıllarda pandemi kaynaklı alınan uzaktan eğitim ve çalışma kararı. Bununla beraber çocukların da tablet yönelimi oldukça fazla. Ebeveynler, akıllı telefon isteyen çocuklarına, tablet modellerini daha uygun ve kullanılışlı olarak gördüğü için, tabletlerin daha çok sevildiğini söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde Xiaomi’nin yeni tablet modeli Xiaomi Pad 6 modellerine ilişkin bazı detaylardan bahsetmiştik. Sonunda ülkemizde de satışa sunulması beklenen Xiaomi Pad 6 ve 6 Pro modelleri tanıtıldı. İşte yeni tabletlerin fiyatı ve sunduğu özellikler.

Xiaomi Pad 6 Serisi Tanıtıldı: En Güçlü Tablet!

Xiaomi Pad 6

Xiaomi Pad 6 ve 6 Pro modellerinin ikisinde de 1800 x 2880 çözünürlüğe sahip 11 inçlik bir ekran yer alıyor. Bu ekranın 144 Hz tazeleme oranına sahip olduğunu belirtelim. Serinin önceki modeli olan Pad 5’lerde 120 Hz’lik tazeleme oranı yer alıyordu. Bu yüzden Xiaomi’nin yeni modellerinde özellikle ekran tazeleme oranı tarafında iyi bir performans sunacağını öngörüyoruz. Her iki modelin de IPS LCD panelleri yer alıyor.

Xiaomi Pad 6

Xiaomi Pad 6 modeli, Qualcomm imzası taşıyan Snpadragon 870 yonga seti yer alıyor. Her ne kadar tanıtılalı yıllar geçmiş bir işlemci olsa da, hala performans tarafında beklentileri sonuna kadar karşılayan, güçlü bir işlemci olduğunu söyleyebiliriz. Serinin Pro modeli, 67W hızlı şarj ile desteklenen 8.600 mAh’lık batarya ile geliyor. Serinin düz modelinde pil daha büyük (8.600 mAh) olsa bile 33W’lık hızlı şarj ile geldiğini ekleyelim.

Xiaomi Pad 6

Kamera tarafına baktığımızda, serinin Pro modelinde 50 MP’lik bir ana kamera bulunuyor. Ön tarafında ise görüntülü görüşmeler esnasında bizi takip etmesi için tasarlanan 20 MP’lik ön kamera yer alıyor. Serinin düz modelinde ise 13 MP arka kamera, 8 MP ön kamera bulunuyor.

Xiaomi Pad 6

Fiyat tarafına baktığımızda ise serinin düz modeli 291 dolarlık bir fiyat etiketi ile giriş yapıyor. Pro modelinde ise fiyatın 480 dolara kadar yükseldiğini belirtelim. Yeni modelin Türkiye ihtimali hakkında henüz net bir detay bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Az Bilinen 5 Sosyal Medya Platformu: Bunları Hiç Duymadınız