Samsung Galaxy A24 Sızdırıldı: Yakında Türkiye’de!

Akıllı telefon markaları

Samsung Galaxy A24 hakkında yeni detaylar belli oldu. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy A serisi modelleri, geçtiğimiz aylarda Türkiye’de satışa sunulmuştu. Her ne kadar Galaxy A74, seriyle birlikte satışa sunulmuş olmasa da, seriye ait en güçlü model olarak tanıtılan Galaxy A54 modelinin bir hayli güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda tasarım olarak da, seriye ait tüm modeller, Galaxy S23 serisini andırıyor. Fakat alt segment olarak tabir edebileceğimiz A14 gibi modellerin, çerçevelerinin biraz daha kalın olduğunu ve malzeme kalitesi olarak biraz daha zayıf kaldığını belirtelim.

Genel olarak bu yıl tanıtılan A serisi modellerinin tümünde, S23 modellerinde karşımıza çıkan dikey konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu yer alıyor. Seriye ait yakında tanıtılması beklenen Galaxy A24 4G modeli de, yine üçlü kamera kurulumu ile gelecek. Yakında tanıtılması beklenen modelin bazı teknik özellikleri sızdırıldı. Seriye ait tüm modeller Türkiye’ye de giriş yaptığı için, A24’ün de Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy A24 Sızdırıldı: Yakında Türkiye’de!

Samsung Galaxy A24

Cihazın ilk olarak ortaya çıkan tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, ön panelinde damla çentikli bir ekran tasarımının bizleri karşıladığını görmekteyiz. Google Play Desteklenen cihazlar kısmında sızdırılan modelin, bazı teknik özelliklerine dair ayrıntıları edinebildik. İddialara göre Galaxy A24 modeli, 4G destekli bir akıllı telefon olarak. Tasarım ayrıntılarına deva ettiğimizde ise damla çentikli ekran tasarımı ile gelen modelin 90 Hz tazeleme oranına sahip olacağını belirtelim. Ayrıca bu ekran Süper AMOLED ekran teknolojisi ile gelecek ve 6.5 inç boyutunda olacak.

Samsung Galaxy A24

Kamera tarafına baktığımızda ise 50 MP ana kameraya sahip olacağına dair sızıntılar mevcut. Söz konusu kamerayı desteklemek için ise 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP makro lens yer alıyor. Ön tarafta bulunan kamera ise 13 MP olacak. MediaTek imzası taşıyan Helio G99 yonga setinden güç alacak olan modelin 4GB RAM ile destekleneceğini de belirtelim.

İlgili Haberler

>> Az Bilinen 5 Sosyal Medya Platformu: Bunları Hiç Duymadınız