Xiaomi Redmi Buds 4 Lite Göründü!

Çinli teknoloji firması Xiaomi, geçtiğimiz mayıs ayında yeni gerçek kablosuz kulaklık modelleri Redmi Buds 4 ve Redmi Buds 4 Pro’yu görücüye çıkarmıştı. Üst seviye çözümler sunması hedeflenen bu modellere şimdi bir kardeş geliyor ve bu kez daha uygun fiyatlı çözümler hedefleniyor; Redmi Buds 4 Lite.

Xiaomi’nin yeni gerçek kablosuz kulaklık modeli olması beklenen Redmi Buds 4 Lite için render görseller internette yayınlandı. Görsellerden yola çıkacak olursak, kulaklıkların uc kısımlarında değiştirilebilir silikon başlıklara yer verilmediği görülüyor.

Bu tasarım dili, müzik dinlerken bir yandan da dış mekânlarda olup bitenleri takip etmekten hoşlananlar için iyi bir seçenek. Öte yandan, derin bass’lar ve yüksek kalite müzik tercih edenler için pek de öncelikli bir model değil. Öte yandan bu tasarım dili, bazı kullanıcıların kulaklarında sağlam tutuş hissi de sağlayamıyor. Hatırlatmak gerekirse, Redmi Buds 4 ve Buds 4 Pro modellerinde silikon başlıklara yer verilmişti.

GSM Arena’daki bilgilere göre üründe gürültü engelleme özelliği de muhtemelen olmayacak. Şimdilik sadece beyaz renkten söz edilse de daha sonraki dönemde farklı renk seçenekleriyle teknoloji severlerin karşısına çıkılabileceği konuşuluyor.

Ürün hakkında henüz başka bir bilgi mevcut değil. Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Xiaomi Redmi Buds 4 Lite Göründü!

Peki Redmi Buds 4 ve Redmi Buds 4 Pro’yu ön plana çıkaran özellikler nelerdi?

Önce Buds 4’ten başlayalım isterseniz…

Ürün, aktif gürültü engelleme özelliğine sahip. Böylece gürültülü mekânlarda ve dış mekân kullanımlarında daha iyi işitsel detaylar elde edebilmeniz mümkün oluyor.

10mm sürücüleri bulunan kulaklıklar, Bluetooth 5.2 bağlantı teknolojisiyle akıllı cihazlarınıza bağlanıyor ve kutudaki pil kapasitesi de dahil olmak üzere toplamda 30 saatin üzerinde kullanım sunabiliyor.

Buds 4 Pro ise, normal modele kıyasla daha gelişmiş bir aktif gürültü engelleme sistemine sahip. Öte yandan, 1p54 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası da var. Böylece yağmurlu havalarda ya da spor yaparken de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu kulaklıkta da 10mm sürücüler kullanılıyor, ama buna ek olarak 6mm tweeter da var. Kablosuz bağlantı tarafında Bluetooth 5.3 sürümü tercih ediliyor ve şarj kutusuyla birlikte toplamda 36 saate kadar kullanım imkânı sunuyor.

İlgili Haberler

>> Android Pazarında Lider Kim? Samsung mu, Xiaomi mi, Huawei mi?