XIII Oyununun GOG Sürümü Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu Kaçırmayın!

Orijinal XIII keyfini çıkarmak için GOG’tan oyunu edinme yolu!
Google News Abone Ol

Çizgi roman tarzı grafiklere sahip Kült FPS oyunu XIII ücretsiz oldu. CD Projekt Red’in platformu GOG oyunu 1 Nisan’a kadar oyunculara ücretsiz veriyor. 

2020’nin Kasım ayında XIII’ün yeniden yapılan versiyonu piyasaya çıkıt. Lakin bu oyunun incelemeleri o kadar kötü oldu ki herkes onun varlığını unutmak istiyor. Ancak orijinal oyun hala gönüllerde güzel hatıralarla yer alıyor. Yeniden yapım olan versiyon’un Steam sayfasına baktığımızda kullanıcıların görüşünün “ezici çoğunlukla negatif” olduğunu görüyoruz. Oyunun basın tarafından yapılan incelemelerde de çok düşük puanlar aldığını eklemek doğru olur. Hatta oyunun yapımcı firması PlayMagic ve dağıtıcısı Microids oyun yüzünden özür dilemek durumunda kaldı.

Oyunun yeniden yapımında yolunda giden pek fazla şey olmadığını belirtmek durumundayız. Hatalar, düşük performans oyundaki en büyük sorunlar ikilisi. Ne var ki seslere yapılan miksaj da büyük tepki gördü. Oyunun yeni halindeki grafiklerin eskisi kadar özgün olmaması da olayın tuzu biberi oldu. Orijinal oyun kendine haz çizgi roman benzeri grafikleriyle aslında zamanla rahatsız edici hale dönmedi. Son olarak, oyunun 2003’teki hali sözde yeni yapım olmasına rağmen daha çok eğlence içeriyordu.

Orijinal XIII keyfini çıkarmak için GOG’tan oyunu edinme yolu!

İşte şimdi olayın güzel kısmına geçelim. Polonya merkezli oyun satış mağazası GOG, oyunu 1 Nisan’a kadar ücretsiz bir şekilde dağıtıyor. Oyunu edinmek için GOG ana sayfasına ulaşmak gereken ilk adım. Sayfanın alt kısımlarına doğru geldiğinizde “Yes, and claim the game” isimli büyük yeşil bir buton göreceksiniz. Bu butona tıkladığınız zaman sisteme giriş yaparak kolayca oyuna sahip olabileceksiniz.

Orijinal oyun, GOG üzerinde 5 üzerinden 4.2 gibi ciddi bir puana sahip. Bu oyun da tabii ki kusursuz değil. Yaşının getirdiği ve halihazırda sahip olduğu birkaç kusuru var. Çizgiroman tarzı hala ilgi çekiic olan grafikler ve efektler hala lezzetli. Bizim için özellikle bu oyunun seslendirmeleri de altın değerinde. Üstüne harika ses efektleri de eklendiği zaman harika bir oyunun sahibi olmak için güzel bir fırsata sahip olduğumuzu söylemeliyiz.

GOG bahar aylarında birçok oyunda indirim ve ücretsiz oyun fırsatlarını barındırıyor olacak. Bu yüzden bu platformu da tıpkı Steam ve Epic Games Store gibi yakından takip etmenizi tavsiye ediyoruz. Tabii ki biz de radarımıza takılan ücretsiz oyun haberlerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Diğer haberler:

>> Cyberpunk 2077 1.2 Güncellemesi İle Sorunlar Bitiyor

>> Mortal Kombat Tasarımlı iPhone 12 Pro Ve iPhone 12 Pro Max Göz Okşuyor!


CEVAP VER