Yapı kredi, bilişim teknolojileri trendlerini masaya yatırdı

Yapı kredi, bilişim teknolojileri

Yapı Kredi’nin gelenekselleşen IT’s My Life Yapı Kredi Bilişim Teknolojileri Buluşması bu yıl 8. kez gerçekleştirildi.

Bilişim teknolojileri sektörünün önde gelen 21 firmasının uzmanları, üç farklı salonda eş zamanlı olarak düzenlenen “Finans Dünyasında Teknoloji Trendleri”, “Yeni Nesil Altyapı Çözümleri ve Güvenlik” ve “Veri Yönetimi ve Yapay Zeka” başlıklı oturumlarda fikir alışverişinde bulundu. Önümüzdeki dönemin yeni dijital trendlerinin profesyonellerce ele alındığı “IT’s My Life’ bir kez daha bilişim teknolojileri sektörünün nabzını tuttu.

8 yıldır bilişim teknolojileri profesyonellerini buluşturuyor

Müşterilerine en iyi hizmeti sunmak adına dijitalleşmeye önem veren kurumları bir araya getirmek ve gerçekleşen bilgi paylaşımı ile tüm katılımcılara katkı sağlamak hedefiyle “IT’s My Life” buluşmalarına başladıklarını belirten Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan, geçen süre zarfında etkinliğin geleneksel hale geldiğini söyledi. Erdoğan, bu sene 8.’si düzenlenen “IT’s My Life” hakkında şu değerlendirmede bulundu:

“Teknoloji ile şekillenen dünyada günceli yakalamak ve bunun ötesine geçerek gelecek trendleri öngörebilmek; müşteri deneyimini üst seviyede sağlamayı amaçlayan kurumlar adına hayati önem taşıyor. Tüm sektörlerde yoğun yaşanan rekabet ortamında fark yaratmanın yolu dijitalleşmeyi bir bütün olarak görmek ve bunu bir kurumun tüm birimlerine adapte etmekten geçiyor.

İşte bu anlayıştan yola çıkarak, tam 8 yıldır, bilişim teknolojileri alanında ön plana çıkan kurumların profesyonellerini ‘IT’s My Life’ çatısı altında buluşturuyoruz. Her sene farklı konu başlıklarıyla düzenlediğimiz oturumlarla teknolojinin bugününü ve yarınını tartışıyoruz. Katılımcıların ufkunu açması ve yeni iş ortaklıklarının kurulmasına zemin hazırlaması sayesinde ‘IT’s My Life’ın; bilişim teknolojileri profesyonelleri açısından geleneksel bir buluşmaya dönüşmesinden büyük mutluluk duyuyoruz.”

IT’s My Life’ın bu sene makine öğrenmesi, yapay zeka, siber güvenlik, büyük veri gibi konulara odaklandığını belirten Yapı Kredi CIO’su Cengiz Arslan;, “Finans dünyasında teknoloji trendleri, dijitalleşmenin olmazsa olmazı siber güvenlik ve veri yönetimi ile yapay zeka konuları üzerinde duran üç farklı konu başlığı belirledik.

Aynı anda 3 farklı salonda düzenlenen birbirine paralel etkinlikler ile sektör profesyonellerinden BT alanında öne çıkan konularda yaratıcı sunumlar izledik. Görüşlerini paylaşan katılımcılarımızla birlikte sunumlar, herkese farklı bakış açıları kazandıran son derece doyurucu bir içeriğe sahip oldu. Bilişim teknolojileri sektörü için yıllık bir buluşmaya dönüşen ‘IT’s My Life’; 8 yıldır olduğu gibi bundan sonra da sektör profesyonelleri için ufuk açıcı bir etkinlik olmaya devam edecek” dedi.

HP’den yüksek hacimli 3 boyutlu yazıcı çözümleri