Yedek Alın, İşletmenizi Riske Atmayın

Veri yedekleme ve kurtarma, bugün için işletmelerin gündemindeki en önemli konu gibi görünmese de temelde işletmeler açısından büyük önem taşıyor.

İşletmelerin etkinlikleri testlerle ispatlanmış, güvenilir ve yeni nesil çözümler kullanması, kurumun geleceği açısından son derece kritik. “EMC” tarafından hazırlanan “Yedekleme ve Kurtarma Çözümleri ile Başarısı Kanıtlanmış İş Değeri Oluşturmak: Ortadoğu ve Türkiye İçin Yatırım Geri Dönüşüne Yönelik Değerlendirmeler” Sonuç Raporu da bu sürecin ne denli önemli olduğunu ortaya koyuyor.

EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez araştırmanın önemi ile ilgili olarak; “İşletmeler, yedekleme ve kurtarma çözümlerine hak ettiği önemi vermeyerek, yalnızca markalarını ve operasyonel verimliliklerini riske atmakla kalmıyor, aynı zamanda da maliyetlerden tasarruf etme olasılıklarını da kaybediyorlar. Burada da bir kopukluk söz konusu oluyor. BT sistemleri ileriye gittikçe, sistemleri korumakla görevli yedekleme teknolojisi geri kalıyor. Bir işletmenin can damarı olarak, verileri öncelikli olmalıdır. Veriler modern disk-tabanlı sistemlere yedeklenmeli ve işletmenin tesisi dışında bir tesiste de kopyası bulunmalıdır. Bu sistemler genellikle özel amaca yönelik yedekleme cihazları olarak tanımlanır ve veri depolama sisteminde ve ağda verimliliği artırmak için de veri tekilleştirme teknolojisini kullanır” değerlendirmesinde bulundu.ONDER SONMEZ - EMC TURKIYE