Yeni Asus Oyuncu Telefonu: Asus ROG Phone 7D

Asus, Asus ROG Phone 6D serisi akıllı telefonlarını geçtiğimiz yılın sonuna doğru teknoloji severlerin beğenisine sunmuştu. Hem tasarım hem de teknik özellikler bakımından fazlasıyla iddialı olan bu modeller, mobil oyuncular göz önünde bulundurularak hazırlandı. Peki daha günceline ne dersiniz? PhoneArena’daki detaylara göre Tayvanlı şirket, Asus ROG Phone 7D için çoktan çalışmalara başladı bile!

Asus ROG Phone 7D bekleyenlere müjde! Asus, yeni ve en güncel oyuncu telefonu ailesi için hazırlıklara başladı. Aşağıdaki görselden de fark edebileceğiniz üzere yeni modellerden bir tanesi, Geekbench 6 testlerinde kendini gösterdi…

Ürün, tek çekirdekte 2012 puan elde ederken, çift çekirdekte de 5697 puan elde etti. Yüksek puanlar olduğunu söyleyebiliriz.

Peki elimizde başka ne gibi detaylar var? Mesela, söylenti boyutundaki bazı teknik özellik bilgilerini sizlerle paylaşabiliriz.

Yeni Asus Oyuncu Telefonu: Asus ROG Phone 7D

Asus ROG Phone 7D özellikler:

Ürün, Qualcomm’un en güncel ve en güçlü çipseti Snapdragon 8 Gen 2 ile gelebilir. Tabii burada bir parantez açmak gerekiyor. Oyun odaklı telefonlarda, işlemci ve soğutma sistemi tarafında bazı upgrade, yani geliştirmeler yapılabiliyor. Bu bağlamda, bu telefonda overclock edilmiş bir işlemci ve dikkat çekici bir soğutma sistemiyle karşılaşabiliriz. Bu, uzun süreli oyun deneyimlerinde hem aşırı ısınmayı hem de performans düşüşleri gibi can sıkıcı detayları engelleyecektir.

Bir diğer detay da RAM tarafında. Ürün, 16GB RAM değeriyle gelebilir. Ek olarak 512GB dahili depolama değerinden de söz ediliyor. Ürünün 1TB dahili depolamalı versiyonu da olabilir. Böylece aynı anda daha fazla oyun ve uygulama yüklemesi mümkün olacaktır.

PhoneArena’daki bilgilere göre Asus, yeni telefon ailesi için 3 üye düşünüyor: ROG Phone 7, ROG Phone 7D ve ROG Phone 7 Ultimate.

Bu arada, üç modelde de 165Hz tazeleme değerine sahip Amoled ekran teknolojisine yer verileceği söyleniyor. Ekran boyutları ise henüz belli değil.

“Peki ya çıkış tarihi ve fiyatlar belli mi?” derseniz, henüz belli değil.

ROG Phone 7 serisi, en iyi ihtimalle bu yılın üçüncü çeyreği itibarıyla görücüye çıkacak. Yani temmuz – eylül arası Asus’tan haber gelebilir.

İlgili Haberler

>> Apple, Uygun Fiyatlı iPhone SE 4 ile Android Telefonlara Savaş İlan Edebilir!