Microsoft’un Yapay Zekâ Destekli Yeni Bing’i İle Neler Yapabilirsiniz?

Microsoft, geçtiğimiz gün yaptığı duyuruyla yapay zekâ destekli yeni arama motoru yeni Bing’i görücüye çıkardı. Arkasında ChatGPT’yi hazırlayan OpenAI’ın da desteği bulunan yeni sistem, kullanıcılara daha kapsamlı arama sonuçları sunmayı amaçlıyor ve daha fazlasını da istiyor.

Yeni Bing arama motoru, an itibarıyla kullanılabilir durumda. ChatGPT’den daha güçlü olduğu bildirilen bu servis, şimdilik az sayıdaki kullanıcı tarafından deneyimlenebiliyor. Yapılacak gerekli geliştirmeler sonucunda, yakın zamanda herkese açık kullanımı gündemde. Cnet sitesi, bu yeni ürünle ilgili bir makale hazırlamış ve biz de bir özetini sizlere sunmak istiyoruz.

Eğer bu yeni platformu deneyimlemek isterseniz, https://www.bing.com/new adresine gidebilirsiniz. Şu an pek çok örnek detay bulunuyor.

Microsoft'un Yapay Zekâ Destekli Yeni Bing'i İle Neler Yapabilirsiniz?

Yeni Bing’e erişmek istiyor musunuz?

“Bekleme listesine katıl seçeneğini seçerek erişim izni talep edin. Bekleme listesi temizlendiğinde, yeni Bing’e Bing.com adresinden erişilip erişilmey olduğunuzu size bildiren bir e-posta gönderilir. Daha sonra normal arama kutunda yazmaya başlayabilirsiniz. Yeni Bing, arama sonuçlarının en üstünde bulunan sohbet deneyiminde de kullanılabilir.”

Yeni Bing ile neler yapabiliriz?

Daha gelişmiş aramalar

Bing, orijinalinde bir arama motoruydu, ama bu yeni yapay zekâ desteği sayesinde artık daha gelişmiş sonuçlarla karşılaşılabilecek. Yapay zekâ sayesinde, aradığınız konunun alaka düzeyine göre daha ince sonuçlar sunabilecek.

Diyelim ki bir gezi programı planlıyorsunuz. Gitmek istediğiniz yer ile ilgili bilgiler zaten size sunulacak. Bunlara ek olarak, gitmek istediğiniz yerle ilgili yazılan makale ve yorumlardan da özetler alınarak size sunulacak. Böylece daha fazla bilgiyi daha kısa sürede elde edebileceksiniz.

Daha fazla ayrıntı isteyebilirsiniz

Arama yaptınız ve karşınıza pek çok sonuç çıktı diyelim… Yine de yeterli olmadı mı? Öyleyse yeni Bing’e ek sorular da sorabileceksiniz. Bu sorular neticesinde, daha iyi bilgiler almanız hedefleniyor. Bir nevi yapay zekâ ile yazılı sohbet gerçekleştireceksiniz.

Bir şeyler yazabilirsiniz

Bing, bir mail ya da makale yazımı tarafında da size yardımcı olacak. Diyelim ki bir inşaat programı hakkında araştırma yaptınız ve pek çok bilgiyle karşılaştınız. Bu bilgilerden özetler alarak kendiniz bir yazı oluşturabilirsiniz ya da bu yazıyı Bing’in sizin yerinize yazmasını isteyebilirsiniz. Evet, sistem, eriştiğiniz verilerden yola çıkarak bir özet hazırlayabiliyor ve isterseniz bunu mail olarak da gönderebiliyor. Tabii kontrol etmesi sizden.

Alışveriş yaparken bilgi isteyebilirsiniz

Diyelim ki bir alışveriş sitesindesiniz ve bir ürün alacaksınız. Sitede, ürünün özellikleri ve fiyatı gibi detaylar yer alır zaten. Kullanıcı deneyimleriyle ilgili yorumlar da olabilir. Peki bunlar her zaman yeterli olabilir mi? Örneğin, ürün hakkında farklı bir sorunuz olabilir… İşte bu soruyu da Yeni Bing üzerinden sorarak alışveriş sürecinize katkı sağlayacak cevaplar alabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Türkiye’de Twitter Yavaşlatıldı mı? Ne Yapmak Gerekiyor?