Türkiye’de Twitter Yavaşlatıldı mı? Ne Yapmak Gerekiyor?

Türkiye’de Twitter yavaşlatılmışa benziyor. NetBlocks’un paylaştığı veriler, ülkemizdeki büyük operatörler üzerinden mikro blog sitesine erişimi büyük ölçüde kısıtlandığını gösteriyor. Peki bu durumda ne yapılmalı? Eğer isterseniz VPN servislerini kullanabilirsiniz.

Son saatler itibarıyla Twitter’a erişimde güçlükler yaşanıyor. Platforma erişim sağlayamayan kullanıcılar, VPN servisleri kullanmaya başladı. NetBlock sayfası da bir tweet paylaşarak platforma erişimin kısıtlandığını işaret etti.

Türkiye'de Twitter Yavaşlatıldı mı? Ne Yapmak Gerekiyor?

Yalan haberlerin yaygınlaşması ve insanları olumsuz yönde etkilenmesi ihtimallerinin ortadan kaldırılması için Twitter yavaşlatılması hamlesi gelmiş olabilir. Ama öte yandan, deprem sebebiyle zarar gören binlerce kişi de bu platform üzerinden sesini duyurmaya çalışıyor. Milyonlarca Twitter kullanıcısı da buradaki duyurulara bakarak hareket etmeye çalışıyor. Bu yüzden tepkiler de var. Kısacası zor bir süreçte olduğumuz gerçek.

Twitter yavaşladı… VPN kullanılarak platforma erişim sağlanabilir. Peki VPN nedir, ne işe yarar?

Twitter’ın yavaşlatılması, kullanıcıları farklı çözümlere yönlendiriyor.

Virtual private network, kısaltılmış olarak VPN ya da Türkçe açılımıyla sanal özel ağ sistemi, olmadığınız bir noktadaki ağa uzaktan bağlanabilmenize imkân sunuyor. Bu sistem, özellikle girişi kısıtlanmış ya da engellenmiş sitelere hızlı erişim için tercih ediliyor ve bu amaçla hazırlanmış pek çok servis var. Bu servisler, ücretsiz hizmetler sunabiliyor, ama kapsamlı hizmetler için genellikle ücretler talep ediliyor.

1.1.1.1: Faster Internet, Hotspot Shield VPN, SuperVPN, NordVPN, UltraVPN ve Sufshark dahil pek çok servis bulunuyor. Hem PC hem de mobil cihazlarınız için bunlara göz atabilirsiniz. Tabii bir program ya da uygulama indirirken, daha önce bunları indirip kullanmış kişilerin yorumlarına da göz atmayı ihmal etmeyin. En basitinden, Google’ı açarak “En iyi VPN uygulamaları 2023” ya da benzeri bir aratma yaparak da pek çok sonuçla karşılaşabilir, aralarından seçimler yapabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Galaxy S23, Oyun Severler İçin İlgi Çekici Bir Özelliğe Sahip!