Yeni Bir Oyuncu Telefonu Geliyor! Lenovo Legion Y90 Tahmini Özellikleri ve Fiyatları

Lenovo’nun yeni oyun telefonu Lenovo Legion Y90 göründü. Asus ROG Phone, bu telefon karşısında dikkatli olmalı. Mobil oyuncular için yeni bir amiral gemisi yolda olabilir. İşte söylenti boyutundaki detaylar…

.

Lonovo, oyunculara yönelik pek çok ürün hazırlayan bir firma. Tabii ki farklı iş kolları var ve akıllı telefon pazarında da boy gösteriyor. Son dönemde gelen söylentiler, firmanın yeni bir gaming phone, yani yeni bir oyuncu telefonu hazırladığı yönündeydi. Şimdilik adının Lenovo Legion Y90 olarak telaffuz edildiği bu model, sunduğu özelliklerle oyuncuların yeni favorilerinden olabilir.

Lenovo Legion Y90 hakkında Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo platformunda bazı sızıntı bilgiler paylaşıldı. Buna göre ürün, Qualcomm’un en güncel ve en güçlü çipseti Snapdragon 8 Gen 1’i kullanacak. Bu, tabii ki kimse için sürpriz olmasa gerek.

Telefonun 6.92 inç değerde Amoled ekranı olacağı söyleniyor. Bu ekran boyutu, çoğu telefona kıyasla daha büyük ve oyuncular da büyük ekran unsurunu sever. Tabii dahası da var. Bu ekranın tazeleme değeri, çözünürlüğü ve diğer detayları da önemli…

144Hz tazeleme değeri sayesinde görüntüleri akıcı bir şekilde vermesi beklenen ekran, 1080 x 2340 çözünürlük ve 720Hz dokunuş örnekleme hızı değerine sahip olabilir.
RAM tarafında üç farklı seçenekten bahsediliyor: 12/16/18GB.

Konu oyun telefonu olunca, bir oyuncu gamepad’inde olan bazı özellikleri de bu telefonda görmek sürpriz olmayacaktır. Bu bağlamda telefonda Dual X-axis titreşim motorları ve trigger’ların da (tetik tuşları) olacağı söyleniyor.

Yazılım tarafında Android 12 işletim sisteminden ve oyunların daha iyi çalışabilmesi için çeşitli optimizasyon yazılımlarının varlığından söz ediliyor. Tabii uzun süreli oyun deneyimlerinde hem aşırı ısınmanın hem de performans kaybının önlenmesi için özel bir soğutma sisteminin olması da muhtemel.

Yeni Bir Oyuncu Telefonu Geliyor! Lenovo Legion Y90 Tahmini Özellikleri ve Fiyatları

Sonuçta bu bir akıllı telefon. Peki kamera ve pil detayları nasıl?

Lenovo Legion Y90, her ne kadar oyun odaklı bir telefon olarak beklense de, kamera ve pil kapasitesi gibi detaylar da çok önemli. Öyle ya, mobil bir telefonda güçsüz bir pil varsa, zaten mevcut özelliklerini rahat rahat kullanamazsınız.

Lenovo Legion Y90 ‘un arka tarafında ikili kamera sistemi olabilir: 64MP geniş açılı kamera ve 16MP ultra geniş açılı kameradan bahsediliyor. Ön tarafta da pop-up sistemli bir selfie kamera olacak. Bu kameranın oyun yayınları esnasında destek sunup sunamayacağı şu an merak konusu.

Telefonun pil değeri de 5500mAh olabilir ve bu pilin hızlı şarj edilmesi için 68w kablolu hızlı şarj desteği sunulabilir.

Yeni detaylar geldikçe sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz. Son olarak tahmini fiyatları da sizlerle paylaşalım:

Bu yılın haziran ayında çıkması beklenen telefon, 799-999 euro civarı fiyatlarla kullanıcılarla buluşabilir.

>> Instagram’dan sonra TikTok da Paralı Üyelik Sistemini Duyurdu! İşte Detaylar

. . . . .