Instagram’dan sonra TikTok da Paralı Üyelik Sistemini Duyurdu! İşte Detaylar

TikTok dislike özelliği

Instagram’dan sonra TikTok ‘tan da paralı üyelik sistemi duyurusu geldi. Henüz pek detay verilmese de, önümüzdeki günlerde pek çok yeni fenomen doğabilir.

.

TikTok, paralı üyelik sistemi üzerine testler yaptığını ve bunu yakın zamanda genel kullanıma sunacağını duyurdu. PhoneArena sitesinde yer verilen bilgilere göre TikTok sözcüsü, ücretli abonelik sisteminin bir süredir test edildiğini dile getirdi. Şu an için bu sistemin çıkış tarihi, türleri ve fiyat seçenekleri gibi detaylar belli değil.

TikTok, son yılların en popüler sosyal medya platformlarından ve pek çok kişi, bu platformda kısa videolar çekerek “fenomel” olmaya çalışıyor. Video içeriklerde, özellikle “farklı ve yaratıcı” seçenekler sunanlar ön plana çıkabiliyor.

Şu an aslında TikTok’ta çeşitli para kazanma yöntemleri var. Örneğin, takipçiler, takip ettikleri kişilere para yollayabiliyor ya da sanal mağaza üzerinden bir şeyler alarak ödeme yapabiliyor. Sonrasında bu ödemeler de yayıncılar tarafından gerçek para olarak alınabiliyor. Yeni paralı üyelik sistemi sayesinde de, içerik üreticilerine “devamlı gelir” modeli oluşturulabileceği ve bu sayede daha iyi içeriklerin hazırlanabileceği konuşuluyor.

Instagram'dan sonra TikTok da Paralı Üyelik Sistemini Duyurdu! İşte Detaylar

TikTok: “Her zaman topluluğumuza değer sağlamanın ve deneyimlerini zenginleştirmenin yollarını arıyoruz.” Paralı üyelik sistemi de kullanımı artırabilir.

Dün yaptığımız haberimizde, Instagram’ın içerik üreticileri için ücretli abonelik sistemine geçiş yapmayı düşündüğünden ve ilk etapta Amerika’daki 10 içerik üreticisiyle testler gerçekleştirdiğinden söz etmiştik. Fiyatlar olarak da 0.99 dolardan 99.99 dolara kadar değişen seçeneklerin olabileceği dile getirilmişti. Tabii bu durumda TikTok’un içerik üreticileri için daha cazip bir platform haline gelmesi adına nasıl hamleler yapacağı merak konusu.

TikTok, aslında Çin merkezli bir sosyal medya platformu. Platformun sahibi, Çinli ByteDance Ltd. şirketi. 2016 yılından beri hizmet veren platform, an itibarıyla 40 farklı dilde yayın yapıyor ve ekim 2020 itibarıyla, dünya çapında 2 milyardan fazla kez indirildi. Kısacası, tüm zamanların en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Instagram ise, 2010 yılından beri hayatımızda ve aslında ilk etapta filtreli fotoğraf paylaşımlarına yönelik bir platformdu. Sonrasında kısa video paylaşımı, sohbet ve hikâye paylaşımı derken, platformda kısa aralıklarla yeni özellikler görmeye alıştık. Ücretli abonelik sistemi de onlardan bir tanesi olacak. Instagram, 32 farklı dilde yayınlanmış durumda ve yaklaşık 1.5 milyar aktif kullanıcısı var.

İlgili Haberler:

>> Ve Samsung, Nihayet Galaxy S22 Tanıtımını Doğruladı! İşte Detaylar

. . . .