Yeni Call of Duty Oyunları PlayStation’a Çıkacak Mı? Açıklama Geldi!

Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alacağını açıklaması, PlayStation tarafındaki Call of Duty oyuncularını endişelendirmişti. Acaba artık PlayStation tarafında yeni Call of Duty oyunu göremeyecek miyiz? Konu hakkında sevindirici detaylar var.

Call of Duty markası, tüm zamanların en sevilen FPS markalarından bir tanesi. Hemen her sene yeni bir Call of Duty oyunuyla karşılaşıyoruz. İkinci Dünya Savaşı temasıyla başlayan seri, daha sonra modern arenayı, hatta uzayı bile tema olarak seçip karşımıza çıktı. Pek çok farklı platformda oynanabilen marka, bundan sonra Microsoft’un PC ve Xbox platformlarına özel hale gelebilir. Ama görünüşe göre biraz daha vakit var gibi.

Bildiğiniz gibi Microsoft ile Sony, video oyun sektöründe iki ciddi rakip. Microsoft’un Xbox konsol platformu, Sony’nin de PlayStation konsol platformu bulunuyor. Yakın zamana kadar bakıldığında, platforma özel oyun markaları tarafında Sony gayet iddialı bir konumdaydı. Microsoft’un ise platforma özel pek de markası yoktu. Tabii bu değişmeye başladı. Microsoft, önce ZeniMax’i satın alma işlemini başlattı, ardından da Activision Blizzard için yaklaşık 70 milyar dolar ödemeyi kabul etti. Bu iki hamle, oyun çeşitliliği tarafında Microsoft’un bir anda çok iddialı konuma gelmesi için yeterli. Örneğin Microsoft, sırf kendi platformları daha çok tercih edilsin diye Call of Duty gibi bir markayı kendine özel hale getirebilir ve PlayStation’ı saf dışı bırakabilir. Yine de, şimdilik son detaylar, yeni Call of Duty oyunlarının bir süre daha PlayStation’a geleceği yönünde.

Yeni Call of Duty Oyunları PlayStation'a Çıkacak Mı? Açıklama Geldi!

IGN’de yer verilen habere göre Activision Blizzard, Microsoft ile gerçekleşmesi planlanan anlaşmadan önce, Sony’nin PlayStation konsoluna gelmesi planlanan 3 tane yeni Call of Duty oyunu için anlaşmaya varmış. Yani Microsoft ile Activision Blizzard arasındaki anlaşma süreci olumlu bir şekilde tamamlansa bile, yeni CoD oyunları bir süre daha PlayStation’a çıkmaya devam edecek. Zaten Microsoft yetkilileri de şu an oyunlarının PlayStation’a gelmesi konusunda bir sorun olmadığını ifade etmişti.

Kısaca göz atacak olursak, Infinity Ward tarafından hazırlanan ve bu yılın sonuna doğru çıkması beklenen yeni Call of Duty oyunu, PlayStation 5 platformunda da olacak. Önümüzdeki sene Treyarch’ın hazırlayacağı CoD ve sonrasında Warzone’un da yine PS5’te oynanabilmesi bekleniyor.

İlgili Haberler:

>> Google’ın Katlanabilir Ekranlı Telefonu Pixel Notepad, Fiyatıyla Cep Yakabilir!