Google’ın Katlanabilir Ekranlı Telefonu Pixel Notepad, Fiyatıyla Cep Yakabilir!

Pek çok firma, katlanabilir ekranlı akıllı telefon hazırlıyor. Bunlar arasına yakında Google da katılacak. Firmanın ilk ürünü olması beklenen Pixel Notepad, özellikleri kadar fiyatıyla da çok konuşulacak gibi.

Google’ın ilk akıllı telefonu olması beklenen Pixel Notepad, fiyatıyla da çok konuşulacak gibi. Bir süredir hakkında söylenti detaylar bulunan ürün için net olmasa da fiyat bilgisi geldi. PhoneArena’daki bilgiler, ürünün 1400 dolar civarı bir fiyat etiketiyle satışa sunulabileceğini gösteriyor. Bunu TL olarak hesapladığımızda, yaklaşık 19 bin TL yapıyor.

Tabii buna kâr payı ve vergileri de eklediğimizde, ortaya daha yüksek bir fiyat çıkacaktır.
Bu arada bu fiyat, Samsung’un Galaxy Z Fold3’üyle kıyaslandığında daha ucuz sayılır aslında. Zira Samsung’un telefonu, ilk çıktığında 1800 dolarlık fiyat etiketine sahipti. Google’ın ürünü, 400 dolar daha ucuz olabilir.

Pixel Notepad, ana ekranı kapalı olduğunda aşırı uzun olarak değil de, daha kısa boyutlarda olabilir. Dolayısıyla ana ekranı açtığımızda, kare formuna yakın bir ekranla karşılaşabiliriz.

Peki eldeki bilgilere göre Pixel Netepad ‘in bazı teknik detayları nasıl?

Pixel Notepad, Pixel 6’da kullanılan Tensor çipiyle gelebilir. Yakın zamanda satışa sunulan bu telefon, 5nm üretilen Pixel çipsetiyle yüksek performans hedefliyor. Çipsette yer alan işlemci çekirdekleri, en yüksek çalışma frekansı olarak 2.80GHz değerini görebiliyor.

Kamera tarafında ise, düşüş olabilir. Söylentiler, Pixel Notepad ‘te 12.2MP değerde IMX363 kamera sensörünün kullanılacağı yönünde. Bu sensör, eski pek çok Pixel modelinde de kullanılmıştı. Peki Pixel 6’daki 50MP Samsung GN1 sensörü niye kullanılmayacak derseniz, telefonu “daha kalın hale getirebilir” düşüncesi var.

Google'ın Katlanabilir Ekranlı Telefonu Pixel Notepad, Fiyatıyla Cep Yakabilir!

Pixel Notepad ‘te olması beklenen diğer kameralar ise şöyle:

12MP IMX386 değerde ultra geniş açılı kamera ve biri iç ekran, biri de dış ekranda olmak üzere 2 tane 8MP IMX355 selfie kamera düzeneği.

Söylentiler, Google’ın katlanabilir ekranlı bu ilk telefonunun 2022 yılı sonuna doğru satışa sunulacağı yönünde.

Bildiğiniz gibi Google, Pixel telefonlarıyla ülkemizde pek popüler değil, zaten bu yönde pek çalışması da yok. Yine de, son dönemde satışa sunulan katlanabilir ekranlı telefonlara tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ilgi var. Bu sebeple de Google, Pixel Notepad ‘in satışa sunulmasıyla birlikte ülkemizde de bir satış kampanyası düzenleyebilir.

İlgili Haberler:

>> Terminator’ün Yaratıcısı, İnsanlığı Neyin Yok Edebileceğini Söyledi!