Yeni iPad Pro 3D sensör ile gelebilir!

Yeni iPad Pro

Önümüzdeki yıl tanıtılacak olan yeni iPad Pro modeli için ilginç bir iddia ortaya atıldı. Yeni iPad Pro 3D sensör ile gelebilir.

iPad Pro modelleri ile PC’lere kafa tutan Apple, iPadOS 13 güncellemesi ile elini iyice güçlendirmişti. Cupertinolu teknoloji devinin şimdi de gözünü 3D sensöre diktiği iddia ediliyor. Bloomberg cephesinden gelen iddialara göre, 2020 yılında tanıtılacak olan yeni modelin arka kamerasında 3D sensörler yer alacak.

Sanal gerçekliğin gelip geçici olduğunu bilen ve Microsoft gibi AR yani artırılmış gerçekliğe odaklanan Apple, 2020 yılında tanıtacağı model ile AR’a daha da ağırlık verecek. 2022 yılında AR kaskını tanıtacağı söylenen firmanın, bu sayede geriye dönük uyumluluk sağlaması da bekleniyor.Yeni iPad Pro

3D sensörler sayesinde AR teknolojisinden faydalanarak oluşturulan nesneler gerçeğe daha uygun bir şekilde aktarılacak. Özellikle 3D modellemeleri yazıcılar ile üretmenden önce iPad Pro ile görüntülemek büyük kolaylık sağlayacaktır.

Microsoft AI ile kanser tespiti yapıyor!

Apple A14 yonga setinden gücünü alacak olan bu modelde minimumda 6 GB RAM’in bulunacağı söyleniyor. 2020 yılında gerçek anlamda PC’lere kafa tutacak olan Apple, bakalım sektöre yeni bir soluk daha kazandıracak mı?