Google Chrome yavaş yüklenen siteleri tespit edecek!

Google Chrome sunacağı güncelleme ile yavaş yüklenen internet sitelerini uyaracak. Bu uyarıları hem site sahibi hem de ziyaretçiler görecek.

Google, yavaş yüklenen internet sitelerine savaş açmak için kolları sıvadı. Google Chrome hız rozeti özelliğini duyuran Google, bu özellik sayesinde yavaş yüklenen siteleri derecelendirecek. Yavaş yüklenen sitelerin, kullanıcılara büyük bir zulüm yaptığı açıkça orta. Google da bu siteleri deşifre ederek bu rozetin hem site sahibi hem de ziyaretçiler tarafından görüntülenmesini sağlayacak.

Bir internet sitesinin yavaş yüklenmesi kullanmış olduğu kodun çağdışı olmasından, flash dosyalar ile dolu olmasından ya da kullandığı reklamlardan dolayı kaynaklanıyor olabilir. Google bu sayede yavaş yüklenen sitelerin sahiplerini uyarıp, sitelerine bir çeki düzen vermesini sağlayacak.

Google Chrome

Hem zaman hem de enerji kaybettiren yavaş yüklenen siteler için Google’ın 2020 yılında düğmeye basması bekleniyor. Windows, macOS, iOS ve Android için yayınlanacak olan güncellemeler ile bu özellik uygulamaya entegre edilecek. Bakalım Google’ın bu hamlesi internet sitesi sahipleri tarafından nasıl karşılanacak?