Yeni Oyuncu Telefonu Asus ROG Phone 7 Geliyor!

Asus’un oyunculara yönelik hazırladığı akıllı telefon ailesi Asus ROG’a yeni bir üye daha yolda gibi. Söylentiler, Asus ROG Phone 7’nin önümüzdeki birkaç ay içinde resmiyet kazanabileceği yönünde. İşte detaylar.

Asus ROG Phone 7 için hazır mısınız? Asus, oyuncuları ön plana alarak hazırladığı ROG telefon ailesinde, üst seviye mobil oyun deneyimleri sunma düşüncesinde. Her ne kadar bu telefon ailesini ülkemizde kolay kolay göremesek de, bazı oyun tutkularının bu tip ürünler için yurt dışından özel siparişler verdiğini duyduğumuz da oluyor.

Thetechoutlook sitesindeki bilgilere göre Asus, oyun tutkunları için üç yeni telefon modeli planlıyor. Bunlar: ASUS ROG Phone 7, ROG Phone 7D ve ROG Phone 7 Ultimate.

ASUS ROG Phone 7 ve ROG Phone 7 Ultimate’in AI2205_A ve AI2205_E model numaralarıyla global marketlerde satışa sunulması bekleniyor. Muhtemelen geriye kalan bir tanesi de Çin pazarına özel olacaktır.

Yeni Oyuncu Telefonu Asus ROG Phone 7 Geliyor!

Cihazların 2023’ün üçüncü çeyreği itibarıyla duyurulması ve satışa sunulması gündemde. Yani en erken temmuz, en geç de eylül ayında bu hamleler gerçekleştirebilir. Bir önceki seri olan ROG Phone 6’ya baktığımızda, onun da aynı dönemde geldiğini görüyoruz.

Peki Asus ROG Phone 7 için elimizde başka ne gibi bilgiler var?

Telefon ailesinde Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi tercih edilecek, ki bu da amiral gemisi performans için ideal bir seçim.

İşletim sistemi tarafında Android 13’ün olması bekleniyor.

Üç modelin de ekran boyutları belli değil, ama üçünde de Amoled ekran teknolojisi var. Muhtemelen yüksek çözünürlük ve yüksek ekran tazeleme değerleri sunulacaktır. Beklentiler, en büyük ekranlı modelin Ultimate modeli olacağı yönünde.

Üç model için de özel soğutma sistemleri hazırlanacaktır. Böylece uzun süreli oyun deneyimlerinde dahi aşırı ısınma ve beraberinde oluşabilecek darboğazlar engellenecektir.

En az 16GB RAM ve 256GB dahili depolamadan söz ediliyor. Ultimate versiyonu, 512GB dahili depolama özelliğiyle gelebilir.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Realme GT3, Süper Şarj Özelliğiyle Geliyor! İşte Detaylar