Realme GT3, Süper Şarj Özelliğiyle Geliyor! İşte Detaylar

Realme

Realme, bugün itibarıyla GT Neo 5 akıllı telefon ailesini Çin’de teknoloji severlerin beğenisine sunuyor. Peki diğer pazarlarda satışa sunulacak bir model var mı derseniz, tabii ki var. O da Realme GT3. İşte detaylar.

Realme, bir süre önce resmi olarak duyurduğu GT Neo 5 akıllı telefon ailesini Çin’de satışa sunuyor. Bu aile, 2 modelden oluşuyor. Bir tanesinde 4nm üretim süreciyle hazırlanmış Snapdragon 8+ Gen 1 çipseti bulunuyor ve 5000mAh pili bulunan telefon, 150w kablolu hızlı şarj desteği sunuyor.

Diğer modelde ise, 4600mAh pil var ve bu pil de 240w kablolu hızlı şarj teknolojisine sahip. Böylece telefonu 10 dakikada tamamen şarj etmek mümkün oluyor. Bu, an itibarıyla bir akıllı telefonda sunulan en hızlı kablolu şarj özelliği unvanına sahip.

“Peki ya diğer pazarlar, Avrupa ülkeleri için bir çözüm yolda mı?” derseniz, “Evet, yolda.”

Realme GT3, 240w kablolu hızlı şarj değeriyle Avrupa’ya geliyor!

Realme, Çin’de satışa sunduğu GT Neo 5’in ismini Avrupa’da GT3 olarak değiştirip satışa sunma düşüncesinde. Realme GT3, ismi farklı olmasına rağmen muhtemelen aynı özelliklere sahip olacak.

Realme GT3, Süper Şarj Özelliğiyle Geliyor! İşte Detaylar

Firma, bu hızlı şarj teknolojisinin çok güvenli olduğunu tekrarlıyor

Realme, bu yeni hızlı şarj teknolojisinin 60’tan fazla korumaya sahip olduğunu ve uzun ömürlü kullanım sunabileceğini söylüyor. Hatta bu konuda TUV Rheinland sertifikası alan 200w üzeri ilk hızlı şarj teknolojisi olduğu da bildiriliyor.

Teoride ürünün 1600 kez şarj edildikten sonra bile pilinin hâlâ yüzde 80 civarı kapasitesini koruyabileceği bildiriliyor. Bu da oldukça etkileyici. Zira bu tip değerleri kolay kolay göremiyoruz henüz.

Peki Realme GT3’ün diğer özellikleri neler?

4nm üretim süreciyle hazırlanmış Snapdragon 8+ Gen 1 işlemci
6.74 inç Amoled ekran
50+8+2MP’den oluşan üçlü arka kamera sistemi
Ekrana yedirilmiş parmak izi okuyucu sensör
Bluetooth 5.3, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac ve NFC gibi kablosuz bağlantı teknolojileri
240w hızlı şarj destekli 4600mAh pil.

Telefonun bu ay içinde pek çok farklı ülkede satışta olması bekleniyor. Açıkçası biz de Türkiye çıkış tarihini ve fiyatını merak ediyoruz.

Yeni detaylar oldukça haberdar edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Hogwarts Legacy’de Neden Quidditch Yok?