Yeni sanat müzesi Amos Rex ‘e 135 adet Epson projektör

Yeni sanat müzesi Amos Rex ‘e 135 adet Epson projektör

PAYLAŞ
Amos Rex Epson

Dünyanın lider projektör üreticisi Epson, Japon sanat kolektifi teamLab’ın etkileyici deneyimini sergilemek üzere Finlandiya’da yeni açılan bir modern müzenin tedarikçisi seçildi. Helsinki’deki yeni sanat müzesi Amos Rex’e 135 adet Epson projeksiyonu kuruldu.

teamLab’in etkileyici dijital enstalasyonları 118 adet yüksek lümenli Epson projeksiyonu ile yansıtılırken müzenin farklı alanlarında tabela ve eğitim amaçlı 17 adet projeksiyon daha kullanıldı. Epson’un 3LCD projeksiyonları, hedefi “insanlar ve dünya arasındaki yeni bir ilişki başlatmak” olan programcılar, mühendisler, CG animatörleri, matematikçiler ve mimarlardan oluşan 500 kişilik güçlü bir disiplinlerarası sanat topluluğu olan teamLab tarafından kapsayıcı dijital kurulumları yansıtmak için kullanılıyor.

Epson Avrupa Profesyonel Görüntüleme Sistemleri Direktörü Neil Colquhoun şunları söyledi; “Bu sergi, insanlara gerçekten kapsamlı bir deneyim sunarken Epson’un projeksiyonları için de harika bir fırsat oldu. Özellikle ziyaretçileri için daha modern ve ilgi çekici bir deneyim yaratmak isteyen müzeler, Epson projeksiyonların uzun süreli çalışma performansı ve düşük bakım gereksiniminin yanı sıra, keskin ve parlak görüntülerle kültürü hayata geçirme konusunda pratik ortamlardır.”

Çağdaş sanat sergilemelerinde en uygun çözüm

Amos Rex Müzesi Direktörü Kai Kartio ise; “teamLab’ın sergisi, teknik açıdan oldukça zor bir sergi. Epson 3LCD lazer projeksiyonlar, parlaklık, kontrast ve renk reprodüksiyonu sayesinde bu zorluğa en uygun olan çözümdür’’ dedi.

Sanat ve kent kültürü için bir buluşma mekanı olarak tanımlanan Amos Rex Müzesi; çağdaş sanatın sürekli değişen ihtiyaçlarına uygun esnek tesisler yaratmak için tasarlandı. Bu nedenle 3LCD lazer projeksiyonlarının olağanüstü parlaklığı; rengi ve 360° kurulum esnekliği ile dünyanın bir numaralı projeksiyon üreticisi Epson, bu deneyimi hayata geçirmek için müzelerin ideal seçimi haline geliyor.

Yüzde 30 pay ile pazarın lideri Epson

Kullanılan Epson projeksiyonlar 3LCD lazer ışık kaynağı, yerleşik 4k, ultra kısa mesafe ve 3LCD lamba tabanlı ürünleri içeriyor. Müzeler de dahil olmak üzere kurumlarda kullanılan projeksiyonlar, pazarı son 10 yılda (2008 – 2017 sonu) yüzde 70 oranında büyüttü. Epson, bu pazarın yüzde 30’unu ve ikinci sıradaki rakibinin payından yüzde 138 fazlasını elinde bulunduruyor.

Seyirci ile iletişim kurabilen, kişiselleştirilmiş reklamlar hayatımızda


CEVAP VER