VMworld 2018 ‘in önemli başlıkları!

VMworld 2018 ‘in önemli başlıkları!

PAYLAŞ

BT Günlüğü ekibi olarak bu haftanın ilk üç gününü Barcelona’da geçiriyoruz. Bu süreçte sizlere VMworld 2018 etkinliğinde tanıtılan yeni ürünler ve güncellemeler hakkındaki haberleri aktaracağız. 

VMworld 2018 etkinliği sabah saatlerinde başladı. VMware CEO’su Pat Gelsinger’in bir saatin üzerindeki sunumuyla tüm gelişmeler hakkında kısa bilgiler edindik. Ardından katıldığımız basın konferansı ile de bu gelişmelerin detaylarına hakim olduk. 

Hazırsanız VMworld 2018 turumuza başlıyoruz

Etkinlikte gözümüze çarpan dört başlığı sizler için aşağıda sıralıyoruz.

  1. VMware, entegre hibrid bulut platformunu genişletiyor ve yeni Kubernet desteği de dahil olmak üzere daha fazla dağıtım esnekliği ve seçenek sunuyor.
  2. VMware ve AWS, AWS üzerinde VMware Cloud’un global hızlandırılmasını destekliyor. 
  3. IBM ve VMware, kurumsal hibrit bulut benimsemesini ve dijital dönüşümü hızlandırmak için VMware ileri ortaklığını geliştiriyor.
  4. VMware bulut yenilikleri açıklandı. Avrupa çapında bulut sağlayıcılarının büyümesi ve dönüşümü daha hızlı olacak. 

VMware işletmeler ve servis sağlayıcılar için üç önemli bulut ürün ve hizmet güncellemelerini açıkladı. VMware, müşterilerine daha fazla dağıtım seçeneği ve yeni Kubernet desteği sunacak olan yeni bir VMware Cloud Foundation sürümü duyurdu; AWS üzerinde VMware Cloud için yeni felaket kurtarma yetenekleri ve ayrıca Q4 2018’de Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde hizmetin genişletilmesi; ve Avrupa çapında VMware Bulut Sağlayıcısı programının ivmesi ve VMware Cloud Verified ortaklarında global olarak büyüme hedefleniyor.

Kurumsal hibrit bulut benimsemesini hızlandırmak ve müşterilerin yeni iş değeri ve büyümesini açığa çıkarmasına yardımcı olmak için IBM ve VMware, VMware iş yüklerini buluta taşıyacak ve genişletecek yeni teknolojilerle işbirliklerini duyurdular ve işletmelerin, dağıtımı yapıp yapmadıklarına bakmaksızın uygulamaları kapsayıcılarla modernleştirmelerini sağlıyorlar.

Günümüzün çoklu bulut çağında kuruluşlar, genişleyen uygulama setlerini ve makine öğrenimi (ML), Kubernete ve gelişmiş analitik gibi yeni teknolojileri benimsemelerini desteklemek için hibrit bulut ve genel bulut olmak üzere iki yaklaşımdan yararlanıyorlar. VMware, şirketler ve bulut servis sağlayıcıları için çoklu bulut yolculuğunun tüm spektrumunu ele alan, hibrid bulut fırsatlarını geliştiren ve yerel genel bulut operasyonlarının ihtiyaçlarını ele alan çözümlere yatırım yapıyor.

Daha fazla dağıtım seçeneği sunmak için VMware Cloud Foundation 3.5, Kubernetes desteği

VMware , daha fazla esneklik sunacak ve sürekli büyüyen iş yükü ve bulut girişimlerini destekleyecek olan Cloud Foundation 3.5’ı tanıttı .

VMware, Dell EMC PowerEdge MX üzerinde Dell EMC vSAN Hazır Düğümleri ile VMware Cloud Foundation’ın bu en son sürümünü doğrulayacak ve zaman içinde daha fazla entegrasyon bekleniyor.

Bu yeni sürüm, müşterilere, SDDC ortamlarını yönetmede daha da basit ve esnek bir yapıya sahip, birleştirilebilir bir özel bulut altyapısının avantajlarını sunan HPE Synergy ile VMware Cloud Foundation’a birleşik özellikler getirecek.

Kubernet’in çevresindeki ağ ve güvenlik görevlerinin uygulanmasını basitleştiren VMware NSX-T 2.3 ile entegrasyon – konteyner ve bulut tabanlı uygulama kullanım durumları için destek sağlayacak. Bu, kurumsal sınıf Kubernet çözümü olan VMware PKS için destek içeriyor.

VMware Cloud Foundation 3.5, VMware Cloud Foundation 3.0’da fiziksel ağ anahtarlarının seçimi dahil olmak üzere sunulan kapsamlı yeni yetenekler ve entegrasyonlar setini (yalnızca desteklenen anahtarların önceden tanımlanmış bir listesini destekleyen önceki sürümlerle karşılaştırıldığında) üzerine inşa edecek.

VMware, günümüzde vRealize Network Insight 4.0’ı, müşterilerin sanal bir makineyle (VM) şirket arasındaki yolu Amazon Web Services (AWS) içindeki bir EC2 örneğine kadar olan sorunları gidermesini sağlayacak yeni işlevlerle de duyurdu. Ek olarak, proaktif bir müşteri destek teknolojisi olan VMware Skyline, 2019’un başlarında vRealize Operasyonları içinde mevcut olacak.

Hizmet olarak büyük ölçekli felaket kurtarma sağlamak için AWS’de Genişletilmiş VMware Cloud

VMware, felaket kurtarma, bulut geçişi, bulut tabanlı sanal masaüstleri ve ürün içi destek için sunulan yeteneklerin genişletildiğini duyurdu .

VMware Site Recovery ile müşteriler artık AWS ortamlarındaki veri merkezleri ve VMware Cloud ortamlarındaki ortamları ve ayrı Kullanılabilirlik Bölgeleri (AZ) ve bölgelerindeki AWS ortamlarında birden fazla VMware Cloud’u koruyabiliyorlar. Ve en son sürümle birlikte, VMware Site Recovery, SDDC başına 1.000 VM’ye iki katına çıkarak, büyük ölçekli ortamların korunması için genel maliyet ve işletme giderlerini azalttı.

Elastik DRS, kullanıcı gereksinimlerine göre yük devretme sonrasında SDDC küme ölçeklemesini otomatikleştirerek müşterilerin kaynak yönetimini optimize etmelerini sağlar ve Amazon Elastic Block Store (EBS) ile Elastik vSAN, müşterilerin depolama yoğun iş yüklerini koruma maliyetlerini daha da azaltmalarına yardımcı olur.

VMware, Dell EMC VxRail’i VMware Site Recovery ile birleştirmek için Dell EMC ile birlikte çalıştı ve AWS üzerinde VMware Cloud’a kapsamlı bir basma düğmesi hatası verdi. Bu, müşterilerin VxRail’den talep üzerine buluta hızlı bir şekilde kurmasını, test edilmesini ve devre dışı kalmasını sağlarken, AWS’de hem VxRail hem de VMware Cloud’a güç veren VMware vSAN hiper-yakınsama altyapısının operasyonel tutarlılığından yararlanır.

AWS üzerinde VMware Cloud için VMware Horizon 7, sanal masaüstleri ve uygulamaları için sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş bir hibrit bulut sunar. Basit, daha güvenli ve ölçeklenebilir bir çözüm için VMware Cloud’un kurumsal yeteneklerini, VMware Horizon’un lider yetenekleriyle birlikte, AWS üzerinde birleştirir. VMware ayrıca Horizon 7’nin Horizon Cloud Service ile entegrasyonunu da duyurdu. Bu entegrasyon, AWS’de ve tesis altyapısında hem VMware Cloud hem de Horizon 7 dağıtımları için birleşik görünürlük, sağlık izleme ve yardım masası hizmetleri sağlayacaktır.

VMware’in Bulut Hizmetleri Konsolu içindeki VMware Cloud müşterileri için yeni Ürün İçi Destek Deneyimi, AWS ve VMware Skyline üzerindeki VMware Cloud hizmete sunuldu.

AWS için VMware Cloud, AWS EU (İrlanda), AWS West (N. California) ve AWS East (Ohio) ‘da Q4 2018’de açılması beklenen yeni bölgelerle büyümeye devam ediyor. AWS’deki VMware Cloud, VMware’in kurumsal sınıfını Yazılım Tanımlı Veri’ye taşıyor AWS Cloud’a merkez yazılımı, müşterilerin bulutlara sorunsuzca geçiş yapmasına, talebe göre ölçeklenmesine ve yeni nesil uygulama stratejileri sunmasına olanak tanıyor.

VMworld 2018

VMware ve IBM, kurumsal hibrit bulut adaptasyonunu ve dijital dönüşümü hızlandırmak için ortaklığı ilerletiyor

VMware ve IBM, kritik önemdeki VMware iş yüklerinin IBM Cloud’a taşınmasına ve genişletilmesine yardımcı olmak için yeni IBM Hizmetlerini ve Kubernet’lerle ve kapsayıcılarla uygulamaların modernleştirilmesini sağlamak için yeni entegrasyonları duyurdu.

IBM Cloud Private Hosted artık, IBM Cloud üzerinde VMware vCenter Server’a yüklenebilir; bu, ortak bir güvenlik modeli ve özel ağ içinde hem sanal makinelerin hem de konteynerlerin yönetilmesine ve yönetilmesine olanak tanır.

VMware Çözümleri için IBM Cloud, müşterilerin uygulama geliştirmeye konsantre olabilmeleri için tam olarak yönetilen Kubernetes ortamı sağlayan IBM Cloud Kubernetes Hizmeti ile entegre edilmiştir.

IBM, VMware NSX-T Veri Merkezi’nin benimsenmesiyle sanal bulut ağının kullanımını genişletiyor. NSX-T, IBM Cloud Kubernetes Service ve IBM Cloud Private’ın IBM Cloud’da çalışmasını sağlayan birleşik bir ağ çözümü sunacaktır.

Şirket içi iş yüklerini desteklemek için, VMware vRealize Operasyonları, BT yöneticilerinin heterojen bir altyapıyı tek bir gösterge tablosundan izleyebilmelerini sağlamak için artık IBM Power Systems’ta mevcut.

IBM ve VMware, Watson Assistant ve Machine Learning dahil olmak üzere Watson’u MyVMware desteğine entegre ediyor müşteri desteğini dönüştürmek için portal.

IBM ve VMware ortaklığı, Banca Carige ve CNH’nin VMware çözümleri için IBM Cloud’u da dahil olmak üzere 1.700’den fazla işletmeye yardımcı oldu.

VMware, Bulut Sağlayıcı Ekosistemi için Yeni Doğrulanmış Tasarımların Yeni Çıkarılarını Gerçekleştirdi, Yeni Bulut Sağlayıcı Platform Çözümlerinin Kullanılabilirliğini Duyurdu

Müşterilere, uygulamalarını ve iş gereksinimlerini desteklemek için kamu bulut sağlayıcılarına en büyük esnekliği sunma hedefiyle VMware, dünyanın en güçlü şirketlerine inşa edilen yeni ve farklı hizmetler sunmak için OVH, Telefonica, Tieto ve Vodafone gibi Avrupalı ​​ortakları güçlendiriyor. En yaygın olarak kullanılan bulut altyapısı. VMware , VMware Bulut Sağlayıcısı programını çevreleyen aşağıdakileri açıkladı :

VMware Cloud Verified: İş ortaklarında devam eden büyüme , 27’den fazla ortak, şu anda yalnızca bir yıl öncesine kadar VMware Cloud Verified adı verilen Avrupa çapında bir düzineden fazla iş ortağı içeriyor. VMware Cloud Onaylı iş ortakları, VMware Cloud altyapısını tamamen kullanmış ve müşterilerin uygulama gereksinimlerini desteklemek için performans ve ölçeklendirmelerini sağlamış.

Bulut Sağlayıcılar için Yeni VMware Tarafından Doğrulanmış Tasarımlar (VVD’ler) artık mevcut olup, ortakların çok çeşitli kullanım senaryoları için VMware bulut altyapısı oluşturup çalıştırmasını ve VMware Cloud Onaylı durumunu elde etmenin hızlı ve kanıtlanmış bir yolunu sağlamasını mümkün kılmaktadır.

Bulut Sağlayıcı Platformu’ndaki önceden duyurulmuş çözümler artık VMware Bulut Sağlayıcı Pod, VMware vCloud Director 9,5, Cloud-to-Cloud DR için VMware vCloud Kullanılabilirlik ve VMware vCloud Usage Insight Service dahil olmak üzere genel olarak kullanıma sunuldu.

VMworld 2018


CEVAP VER