Yeni Silent Hill Oyunları ve Filmi Duyuruldu!

Oyun severler, yıllardır Konami‘den yeni bir Silent Hill duyurusu bekliyordu. Japon menşeli firma, nihayet geçtiğimiz gün bu yönde bir adım attı ve aynı anda birden fazla duyuru gerçekleştirdi. Adeta, “Alın size Silent Hill” dercesine yılların acısını çıkarmak istedi.

Konami, en önemli oyunlarından bir tanesi olan Silent Hill 2 ‘nin remake sürümü de dahil pek çok yeni oyunu ve bir de yeni filmi resmi olarak duyurdu! Şimdi bu yapımların detaylarını sizlerle paylaşalım.

Silent Hill 2 Remake sürümü, Bloober Team’e emanet. Müzikler ise, efsane Akira Yamaoka’dan!

SH 2 Remake, şu an için PlayStation 5 ve PC için duyuruldu. Evet, şu an için farklı bir konsoldan söz edilmiyor, bu da oyunun bir süreliğine PS5’e özel kalacağını işaret ediyor olabilir.

Yapımcılar, bu yeni oyunda kesintisiz ve ara yüklemelerin olmadığı bir oynanış sunacaklarını şimdiden bildiriyor.

Unreal 5 motoru kullanılarak hazırlanan oyun, yayımlanan teaser videosu itibarıyla heyecan verici görünüyor. Videoyu hemen aşağıdaki pencereden izleyebilirsiniz.

Duyurusu gerçekleştirilen bir diğer oyun ise, SH: Townfall oldu. No Code Studios tarafından hazırlanan bu yapım, bir spinoff, yani yan ürün olarak planlanıyor. Senaryo tarafında henüz bir detay yok, ama SH evreninde eşsiz bir deneyim sunacağı düşünülüyor.

Silent Hill f, bizi 60’lar Japonya’sına götürecek

Oyun, serideki bir diğer spinoff olarak planlanan yapım. Bizi 1960’lı yılların Japonya’sına götürmesi beklenen oyun, hem görsel tasarım detayları hem de korkutucu atmosferiyle dikkat çekecek. Zira psikolojik olarak bizi zorlayacak ve pek çok doğa üstü olayla karşı karşıya kalmamızı sağlayacak bir oyundan söz ediliyor. Bu oyunun senaryosunu, ödüllü Japon yazar Ryukishi07 hazırlıyor.

Silent Hill: Ascension ise, duyurulan bir diğer oyun. Oyuncular, SH karakterlerini kontrol ederek farklı platformlarda serüvenler yaşayabilecek. Açıkçası bunun tam olarak ne tür, ne tipte bir oyun olacağını merak ediyoruz.

Ve yeni film: Return to Silent Hill

SH serisini temel alan yeni film Return to Silent Hill, bizi tekrar o lanetli kasabaya götürecek. Yönetmen koltuğunda, ilk SH filminin de yönetmeni olan Christophe Gans var. Gans, her şeyden önce serinin sadık bir hayranı olduğunu belirterek çalıştıklarını ifade ediyor. Bu bağlamda, oyunun dünyasının, karakterlerin ve korkutucu detayların uygun dozda yerleştirilmesi hedefleniyor.

Gans’ın belirttiğine göre bu yeni film, SH2 oyununu temel alıyor. Yani umutsuz bir aşkı, öldüğünü düşündüğü eşinden mektup alan James’in Silent Hill’e gelmesini…

Yönetmenin üzerinde durduğu bir konu ise, ilk filmden bu yana uzun bir süre geçti ve bu sebeple de izleyici profilleri değişti. Artık izleyicilerin filmlerden istedikleri farklı olabiliyor ve film izleme alışkanlıkları da farklı olabiliyor. Dolayısıyla bu unsurların yeni filmi şekillendireceğini ifade ediyor.

Ve evet, yeni filmde Piramit Kafa da dahil olmak üzere pek çok klasik yaratığı, yenilenmiş halleriyle görebileceğiz.

İlgili Haberler

>> Redmi Note 12 Serisi, 210w Değerde Rekor Şarj Hızıyla Geliyor!