Yepyeni Bir Yazılım Tanımlı Nesne Depolama Altyapısı


NetApp, StorageGRID Webscale nesne depolama yazılımı sayesinde, işletmelerin hibrid bulut teknolojilerini güçlendirmelerini sağlarken, aynı zamanda bu dev veri setlerini daha düşük maliyet ve daha yüksek bir veri güvenliği altyapısıyla yönetebilmelerine yardımcı oluyor.

NetApp StorageGRID Webscale’in yeni sürümü, Amazon S3 desteğiyle bulut uygulamalarını kesintisiz bir biçimde entegre edebildiği gibi, BT şirketlerinin dünya çapındaki veri merkezlerine dağıtılabilecek tek bir esnek havuzda 100 milyar nesne depolamasını sağlıyor.

Günümüzde nesne depolama; yapılandırılmamış verinin bulut, arşiv, ortam havuzları ve web veri depolama alanlarında depolanması sırasında karşılaşılan zorlukları aşmak için kullanılıyor. StorageGRID Webscale ise, NetApp’ın nesne depolama yaklaşımının temelini oluşturan bir platform olarak ön plana çıkıyor. Yeni NetApp çözümü, maliyet, uyumluluk, uygunluk ve performans gerekliliklerine göre veri yerleştirme süreçlerini yönetiyor.

LandorPrint

StorageGRID Webscale ve Hibrid Bulut

StorageGRID Webscale yeni nesil bulut teknolojileri için geliştirildi. Yeni NetApp çözümü, uygulamaların yerinde veya barındırma ortamlarında çalışabilmelerini sağlayan Amazon S3 ve CDMI gibi endüstri standardı bulut protokollerini destekliyor. Aynı zamanda NetApp E-Serisi veri depolama sistemlerinin veya depolama temeli sunan üçüncü parti depolama dizilerinin olduğu sanallaştırılmış sunucu altyapılarında çalışabiliyor.

Yazılımın patentli özellikleri arasında akıllı politika oluşturma motoru da var. Bu motor, verinin yaşam süresi ve fiziksel yerleştirilmesiyle ilgili kararı, iş gereksinimleriyle ilgili uyumluluk değerlendirmesi sonrasında veriyor. Özelleştirilebilir veri yönetimi politikaları, veri koruma ve depolama aşamalarının değişen maliyet modellerine göre yeniden düzenlenebilmesine yardımcı oluyor.

StorageGRID Webscale’in geleceği

NetApp bu yılın sonunda StorageGRID Webscale‘in bir sonraki sürümü için erken adaptasyon programına başlayacak. Bu programda yer alan müşteriler, küresel veri koruma için geliştirilen dağınık coğrafyalarda silinti kodlaması, kendi ortamlarında ve hizmet olarak aldıkları ortamlarda bulut sınıflandırması (tiering) gibi gelişmiş özelliklere erişim sağlama imkânı bulacak. Yeni nesil NetApp StorageGRID Webscale yazılımının ise 2015’te piyasaya sürülmesi planlanıyor.

VeriFone’a Yeni Transfer