YouTube Bir Gününü Anlat Etkinliği Başlıyor: Bir Gün Boyunca Ne Yapıyorsunuz?

YouTube Bir Gününü Anlat Etkinliği Başlıyor: Bir Gün Boyunca Ne Yapıyorsunuz?


Bugünlerde duyurusu yapılan YouTube bir gününü anlat etkinliği yakında başlıyor. En son 2010 yılında düzenlenen ve kullanıcılarından bir günlerini anlatmalarını istediği etkinliği 10 yıl aradan sonra platform bir daha başlatıyor. Yapılan açıklamada, platformun gelecek nesillere bazı dökümanlar bırakmak istediği ifade edildi. Hadi gelin konuyla ilgili detaylara birlikte göz atalım.

YouTube’un ‘Life in a Day’ ismini verdiği bu etkinlik, bundan tam 10 yıl önce, 2010 yılında büyük bir çoşkuyla yapılmıştı. Etkinlik kapsamında herkes bir gün boyunca neler yaptığından bahsetti. Böylece gelecek nesillere eskileri anlamak için yeterli döküman bırakılmak istendi. Bugüne kadar sayısız etkinliğe imza atan YouTube, böylece bir yenisini daha kendi hanesine yazdırmayı başardı. Google tarafından geliştirilen bu platform konuyla ilgili bazı ayrıntıları verdi. Bakalım bu etkinliğe nasıl katılabilirsiniz?

YouTube bir gününü anlat etkinliği kısa film olacak

Bu etkinliğe katılmak isteyen herkes 25 temmuz tarihinde kamera ve akıllı telefonlarını kullanarak çeşitli kayıtlar yapabilir. Böylece o gün içerisinde ne yaptıkları, nereye gittikleri ve neler yiyip içtikleri görülebilecek. Bu sayede etkinliğe katılanlar; neleri sevdiğinden tutun da neleri sevmediğine kadar her şeyi burada gösterebilecek. Eklenen bütün videolar platformun hafızasında kayıtlı kalacak.

YouTube bir gününü anlat

Platform video içerisinde neler yapmak istediğinizi tamamen size bırakıyor. nasıl bir akış izleyeceğiniz neleri göstereceğiniz veya neleri anlatacağınız gibi bütün detaylar tamamen sizin elinizde olacak. YouTube bir gününü anlat etkinliği kullanıcılara 4 farklı soru soruyor. Neleri seversiniz, nelerden korkarsınız, neleri değiştirmek isterseniz, ne anlatmak istersiniz? Bunların cevabını içeren bir video atmanız yeterli olacaktır.

Bu etkinlik kapsamında çekeceğiniz videoyu 25 temmuz – 2 Ağustos tarihleri arasında YouTube platformuna indirebilirsiniz. Bunlar içerisinden kısa filme girmeye uygun görülenler, eklenip bir kolaj haline getirilecek. YouTube bir gününü anlat etkinliği için gerekli izinleri vermiş olmanız gerekiyor. Aksi halde videonuz kısa filmde yer almaz. Peki siz yapılacak olan bu etkinliği nasıl değerlendiriyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> YouTube Reklamları Artacak Mı? Türkiye’deki Kullanıcılar İçin Karar Verildi!

>> Sosyal medya platformları Türkiye’de kapatılıyor mu? Cumhurbaşkanı’ndan açıklamalar…


CEVAP VER